Home / WSS / Całkowita dominacja Hondy na Silverstone

Całkowita dominacja Hondy na Silverstone

Motocykliści dosiadający modelu Honda CBR600RR wypełnili pierwszy rząd startowy i podium niedzielnego wyścigu dziewiątej rundy MŚ World Supersport na brytyjskim torze Silverstone. Po zaciętej walce triumfował Francuz, Jules Cluzel.

Zawodnik ekipy PTR Honda wywalczył także pole position, ale to Brytyjczyk Sam Lowes z polskiego zespołu Bogdanka PTR Honda, którego podopieczni zajęli trzy pozostałe miejsca w pierwszym rzędzie startowym, prowadził niemal od startu do mety.

Jules zaatakował na ostatnim okrążeniu i choć kontra Lowesa tuż przed metą zakończyła się kontaktem, obaj wpadli na metę w odstępie jednej dziesiątej sekundy, redukując jednocześnie swoją stratę do lidera tabeli, piątego na mecie, Kenana Sofuoglu.

Drugi w klasyfikacji generalnej, Lowes, traci do Turka zaledwie 14 punktów na 100 możliwych do zdobycia w ostatnich czterech wyścigach sezonu. Cluzel jest trzeci, ze stratą 28 oczek. Niedzielne podium uzupełnił Australijczyk Broc Parkes z ekipy Ten Kate Racings Products Honda, wyprzedzając Ronana Quarmby (PTR Honda), także dosiadającego modelu CBR600RR.

„To był trudny wyścig, ale miałem swój plan – powiedział Cluzel. – Wyprzedziłem Sama, ale on skontrował i doszło do kontaktu. Było blisko, ale cieszę się z wygranej, odrobienia straty do Kenana i świetnej atmosfery w zespole PTR Honda.”

W klasie Superbike, w nietypowych warunkach, tuż za podium pierwszy wyścig zakończył Irlandczyk Jonathan Rea, który zaledwie tydzień wcześniej wygrał prestiżowy, japoński wyścig 8-godzinny na torze Suzuka. Dosiadający Hondy CBR1000RR Fireblade, Rea minął linię mety na czwartej pozycji, wjeżdżając jednocześnie w motocykl upadającego tuż przed nim rywala i zaliczając widowiskową, choć niegroźną wywrotkę.

Drugi, tym razem ogłoszony jako mokry, wyścig, był jeszcze bardziej nietypowy. Podobnie jak wielu rywali, Rea upadł na półmetku dystansu, a chwilę później rywalizację przerwano z powodu niebezpiecznych warunków. Za ostateczne wyniki uznano rezultaty z ósmego okrążenia, na którym Irlandczyk był dziewiąty. W efekcie końcowym umocniło go to na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zwycięstwami na Silverstone podzielili się Francuzi: Loris Baz i Sylvain Guintoli. W tabeli wciąż prowadzi Włoch, Max Biaggi. Kolejna runda World Superbike za trzy tygodnie w Moskwie. Za dwa tygodnie do akcji wrócą z kolei motocykliści MotoGP, którzy wystartują na torze Indianapolis w USA.

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,545 sek