Home / WSS / Cios dla Kenana Sofuoglu – opuści aż dwa wyścigi!

Cios dla Kenana Sofuoglu – opuści aż dwa wyścigi!

Dwie pierwsze rundy sezonu World Supersport odbędą się bez wielkiej gwiazdy tej kategorii – Kenana Sofuoglu. Turecki zawodnik, aktualny mistrz świata, musiał opuścić Australię, gdzie odbywają się przedsezonowe testy, by wrócić do Turcji na operację. Sofuoglu miał kontuzję dłoni, a podczas testów, po wyjęciu metalowego elementu, doszło do ponownego przemieszczenia kciuka, co sprawiło, że jazda motocyklem nie była możliwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Taka informacja – choć niemiła – otwiera wielką szansę przed rywalami Turka w walce o tytuł mistrzowski. Przed możliwością wypracowania sobie przewagi po dwóch rundach staną PJ Jacobsen oraz Jules Cluzel odpowiednio na motocyklach MV Agusty i Hondy.

Drugiego dnia testów Sofuoglu – który wciąż sprawdzał, jak będzie sobie radził z niedawną kontuzją – miał dopiero siódmy czas. Na razie nie wiadomo, czy zespół Kawasaki Pucetti desygnuje kogoś innego w miejsce mistrza świata, czy też jedynym zawodnikiem głównego zespołu będzie nowy nabytek – Kyle Ryde.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Boże, co za szkoda! 3:) He he he herrlich! :)
    Wszystkiego najgorszego kenan, oby pech cię nie opuszczał!
    #hejted_kenan #nienawiść_do_kenana_tak_zostałem_wychowany #remove_kebab #mv_agusta_is_beautiful #PJ_Jacobsen_rules

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,531 sek