Home / WSS / Cluzel zwycięża na Silverstone

Cluzel zwycięża na Silverstone

Jules Cluzel został zwycięzcą wyścigu na torze Silverstone. W samej końcówce wyprzedził on zawodnika Bogdanki – Sama Lowesa, który prowadził wyścig niemal na całym dystansie. Trzecie miejsce zajął Australiczyk Broc Parkes. Tak więc na podium stanęli zawodnicy ścigający się na motocyklach marki Honda, a Lider klasyfikacji generalnej – Kenan Sofuoglu, zakończył zawody na piątej pozycji, co pozwoliło Samowi Lowesowi na zmniejszenie straty w generalce do 14 punktów.

Podobnie jak to miało miejsce podczas pierwszego wyścigu klasy Superbike, i tu, na skutek opadów deszczu wyścig został przerwany już na drugim okrążeniu. Niestety, do czasu jego przerwania, kilku zawodników upadło. Jednym z pechowców był zawodnik lubelskiego zespołu Bogdanka – Mathew Scholtz.
Ze startu bardzo dobrze ruszył Jules Cluzel, który utrzymał swoje pierwsze miejsce. Tuż za jego plecami znajdowali się między innymi Ronan Quarmby, Sam Lowes, Imre Toth, Broc Parkes. Do tych zawodników powoli dołączał lider klasyfikacji generalnej Kenan Sofuoglu, który ruszał do wyścigu dopiero z dziesiątego pola. Walcząc o trzecią pozycję popełnił jednak błąd, który kosztował go spadkiem na 22 pozycję.
Tymczasem nie bardzo układał się wyścig dla szwedzkiego zawodnika w zastępującego Pawła Szkopka. Alexander Lundh na czwartym okrążeniu znajdował się na 18 pozycji – chociaż ruszał z trzeciego pola startowego. Ostatecznie zakończył on rywalizację na 16 pozycji.
Tymczasem Sofuoglu powoli odrabiał straty a Lowes zdołał wyprzedzić Cluzela i objął prowadzenie w wyścigu. Zaczęła się również kształtować niewielka przewaga czołowej czwórki zawodników – którą tworzyli Lowes, Cluzel, Quermby i Parkes, nad pozostałymi zawodnikami. Po kolejnych kilku okrążeniach, przewaga nad piątym zawodnikiem – którym w tym momencie był już #54, wynosiła ponad 4 sekundy. Pomimo starań, turecki zawodnik nie potrafił dogonić uciekającej czwórki kierowców i zakończył swój występ właśnie na tej pozycji.
Na dziesiątym okrążeniu Brytyjczyk i Francuz zaczęli odjeżdżać od pozostałej dwójki zawodników. Jasne już wtedy było, że o końcowy sukces powalczą właśnie ci dwaj zawodnicy. Pomimo tego, że Lowes był na prowadzeniu od niemal początku wyścigu, to można było zauważyć, że Cluzel kilkakrotnie już przymierzał się do wyprzedzenia rywala. Sztuka ta udała mu się jednak dopiero na kilka zakrętów przed metą. #11 starając się odzyskać prowadzenie podjął jeszcze jedną próbę w ostatnim zakręcie. Ten manewr mógł się okazać bardzo tragiczny w skutkach, ponieważ pomiędzy zawodnikami doszło do kontaktu, po którym obaj kierowcy mogli zakończyć wyścig. Na szczęście cały incydent zakończył się tylko na strachu a linię maty jako pierwszy przeciął Jules Cluzel.

Wyniki wyścigu WSS (czołowa 15):

1. Jules Cluzel    FRA PTR Honda CBR600RR      34m 48.860s
2. Sam Lowes      GBR Bogdanka PTR Honda CBR600RR   +0.157s
3. Broc Parkes     AUS Ten Kate Honda CBR600RR     +0.591s
4. Ronan Quarmby    RSA PTR Honda CBR600RR        +2.068s
5. Kenan Sofuoglu   TUR Kawasaki Lorenzini ZX-6R     +5.067s/b>
6. Fabien Foret    FRA Intermoto Step Kawasaki ZX-6R  +19.484s
7. Sheridan Morais   RSA Kawasaki Lorenzini ZX-6R     +20.038
8. Alex Baldolini   ITA Power Team Suriano Triumph 675  +23.169s
9. Andrea Antonelli  ITA Bike Service Yamaha YZF-R6    +23.964s
10. Gabor Talmacsi   HUN ProRace Honda CBR600RR      +27.601s
11. Mathew Scholtz   RSA Bogdanka PTR Honda CBR600RR   +28.992s
12. Roberto Tamburini ITA Lorini Honda CBR600RR      +29.652s
13. Vittorio Iannuzzo ITA Power Team Suriano Triumph 675  +30.077s
14. Romain Lanusse   FRA Intermoto Step Kawasaki ZX-6R  +30.311s
15. Raffaele de Rosa  ITA Lorini Honda CBR600RR      +31.328s

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,141 sek