Home / WSS / Czwarty zawodnik w PTR Honda

Czwarty zawodnik w PTR Honda

Kolejnym zawodnikiem który dołączy do składu zespołu PTR Honda będzie 19-letni Mathew Scholtz, pochodzący z Republiki Południowej Afryki. To już czwarty motocyklista, który będzie bronić barw tej stajni.

PTR Honda pozostawiła w składzie tegorocznego debiutanta, który okazał się jednym z największych talentów w gronie zawodników World Supersport – Sama Lowesa. Do Brytyjczyka w minionym tygodniu dołączyło dwóch kolejnych motoyklistów: Amerykanin Patrick "PJ" Jacobsen oraz startujący w British Superbike Martin Jessop. Mathew Scholtz w sezonie 2008 z sukcesami startował w pucharze Redbull Rookies MotoGP, gdzie sześciokrotnie stawał na podium. W roku 2011 ścigał się w hiszpańskiej edycji mistrzostw CEV Moto2.

 


W mijającym roku obsada PTR była podzielona na dwie stajnie – brytyjsko-polski zespół Bogdanka z Jamesem Ellisonem i Pawłem Szkopkiem w składzie, i Parkalgar – z Samem Lowesem i Portugalczykiem Miguelem Praią. James Ellison otrzymał propozycję startów w MotoGP i na pewno zabraknie go w kolejnej edycji World Supersport. Pojawiły się informacje, że szans na starty nie ma również Praia, a związany z nim Parkalgar raczej nie będzie kontynuować współpracy z PTR Honda jako sponsor. Dalsze plany Bogdanki nie zostały jeszcze ujawnione – na 17. grudnia w Lublinie zaplanowana jest prezentacja, na której dowiemy się o przyszłorocznych zamiarach startów w mistrzostwach World Supersport i Pucharze Superstock.

Pierwsze testy zespołu PTR Honda zaplanowane są na 19-20 stycznia w hiszpańskiej Almerii. Potem motocykliści udadzą się już do Australii, gdzie rozpocznie się sezon rundą na Phillip Island 26. lutego.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,449 sek