Home / WSS / Domowa runda MŚ dla Bogdanki w czeskim Brnie

Domowa runda MŚ dla Bogdanki w czeskim Brnie

Motocykliści lubelskiego zespołu motocyklowego Bogdanka PTR Honda wystartują w najbliższy weekend w ósmej rundzie MŚ World Supersport w czeskim Brnie. Dla Pawła Szkopka będzie to start przed własną publicznością.

Wyścigi MŚ World Supersport w czeskim Brnie od lat uznawane są za domowe zmagania Bogdanki, której barwy w klasie Supersport reprezentuje w tym roku aż trzech zawodników.

Brytyjczyk Sam Lowes zajmuje świetne, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch zwycięstwach i łącznie czterech finiszach na podium w pierwszych siedmiu wyścigach. 22-latek bardzo lubi tor w Brnie, gdzie w najbliższy weekend zamierza walczyć o kolejny finisz w czołówce i redukcję zaledwie 16-punktowej straty do prowadzącego w tabeli Turka, Kenana Sofuoglu.

Debiutujący w MŚ, pochodzący z RPA Mathew Scholtz, w tym roku ma przed sobą trudne zadanie i sporo nauki, jednak doskonale zna tor w Brnie, na którym wygrywał także w przeszłości. Po trudnym początku sezonu, Scholtz liczy więc na solidny wynik w niedzielnym wyścigu.

Paweł Szkopek, jedyny Polak w MŚ, wrócił już do formy po kontuzji nogi z początku roku i przed własnymi kibicami zamierza w niedzielę walczyć o swój najlepszy rezultat w tym sezonie. 8-krotny mistrz Polski jest zdeterminowany, aby ukończyć zmagania przed własnymi kibicami na możliwie jak najwyższym miejscu.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 13:30. Relacja na żywo w Eurosporcie 2.

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Wygraliśmy ostatni wyścig w Aragonii, ale nadal musimy ciężko pracować. Brno to tor który lubię i wiem, że stać mnie tam na dobry wynik, dlatego nie mogę już doczekać się weekendu i reszty sezonu. To szybki, płynny obiekt z dużą ilością zmian poziomów i unikalnym charakterem. Wyścigi są tutaj zawsze bardzo zacięte, dlatego tor ten lubią nie tylko zawodnicy, ale także kibice. To również domowa runda dla Bogdanki, więc zrobię wszystko, aby pokazać się z dobrej strony przed licznie zgromadzonymi na trybunach, polskimi kibicami. Musimy zdobyć jak najwięcej punktów i jeszcze bardziej zbliżyć się w tabeli do Kenana.”

Mathew Scholtz: „Lubię Brno. Zresztą w przeszłości wygrałem tutaj już wyścig, dlatego jestem pewny siebie przed weekendem. Podczas ostatnich kilku rund mieliśmy nieco pecha, więc zamierzam tym razem złożyć wszystko w jedną całość i w niedzielę wywalczyć solidny wynik w domowym wyścigu Bogdanki.”

Paweł Szkopek: „Czuję się dobrze i pewnie siebie przed weekendem w Brnie. Po powrocie po kontuzji i rundzie w Aragonii wiem, że noga nie jest już problemem, więc nie mogę doczekać się powrotu na motocykl. Brno to domowy wyścig zarówno dla mnie, jak i dla Bogdanki, dlatego dam z siebie wszystko, aby wywalczyć dobry wynik przed polskimi kibicami. To świetny, szybki tor, który jest jednak również bardzo wymagający, dlatego czeka nas sporo pracy, ale nie mogę już doczekać się weekendu i dobrego wyniku w niedzielę.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Brno to nasza domowa runda, ponieważ znajduje się bardzo blisko Polski i Bogdanka zawsze może liczyć tutaj na gorący doping i liczną obecność fanów znad Wisły. Liczymy więc naturalnie, że nasi zawodnicy znajdą się w czołówce. Sam zamierza znów walczyć o zwycięstwo i redukcję niewielkiej straty do lidera tabeli. Mamy nadzieję, że pech wreszcie opuści Mathew, który zna i lubi ten tor. Jeśli tylko dojedzie do mety, z pewnością zrobi to w punktowanej piętnastce. To nie tylko domowa runda zespołu, ale również Pawła, który odnosił w Brnie wiele sukcesów, więc trzymamy kciuki za bardzo dobry wynik.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Żałosnym jest trochę fakt, że “domowym” wyścigiem F1 jest Hungaroring, a World Supersport jest Autodromo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,391 sek