Home / WSS / Domowe zastępstwo za Kenana Sofuoglu

Domowe zastępstwo za Kenana Sofuoglu

Thitipong Warokorn jest zawodnikiem, który zastąpi kontuzjowanego Kenana Sofuoglu w drugiej tegorocznej rundzie World Supersport w Tajlandii. Będzie to dla niego domowy wyścig. Turecki zawodnik wciąż dochodzi do siebie po kontuzji, jaką odniósł w zimie.

28-letni Warokorn wystartuje przed swoimi kibicami w zespole Kawasaki Pucetti, obok etatowego nowego zawodnika tej stajni, którym jest Kyle Ryde. Motocyklista z Tajlandii jeździł w Moto2 w sezonach 2013-2015. Wcześniej wygrywał w lokalnych mistrzostwach klasy 600ccm w Azji. Na sezon 2017 podpisał umowę z Kawasaki właśnie na mistrzostwa Tajlandii, tyle że na klasę Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ta runda World Supersport na torze w Buriram będzie moją pierwszą razem z Kawasaki. W sezonie 2017 będę startować w mistrzostwach Tajlandii na Kawasaki Ninja ZX-10R. Mam dużę szczęście, że mogę pojechać na Buriram na Ninja ZX-6R. To mój domowy tor, świetnie go znam.” – powiedział Warokorn.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marquez "awansuje" na 1. miejsce w liczbie upadków w sezonie 2019?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,126 sek