Home / Slider / Duże zmiany w World Supersport 300. 2 grupy kwalifikacyjne

Duże zmiany w World Supersport 300. 2 grupy kwalifikacyjne

W trzecim sezonie rozgrywania juniorskiej serii World Supersport 300 przejdzie ona gruntowne zmiany, związane z ilością uczestników, których najwyraźniej Dornie nie brakuje. W przyszłym roku cała stawka na początku weekendu będzie dzielona na dwie grupy. Każda z grup będzie oddzielnie rozgrywać treningi i kwalifikacje.

Po tych dwóch osobnych kwalifikacjach, najlepsza 30 z połączonej klasyfikacji automatycznie dostanie się do niedzielnego wyścigu. Ciekawie robi się dalej – w sobotnie popołudnie odbywać się będzie wyścig “ostatniej szansy”, dla reszty zawodników. Najlepsza szóstka również dostanie się do wyścigu. W sumie więc startować w głównym wyścigu może 36 motocyklistów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Inna modyfikacja polega na kalendarzu. W tym sezonie zawodnicy World Supersport 300 bardzo wcześnie zakończyli sezon, podczas gdy pozostałe kategorie ścigały się aż do końcówki listopada. Za rok będzie inaczej: najmłodsi pojadą do Kataru, gdzie na torze Losail będą kończyć sezon w tym samym czasie, co zawodnicy World Superbike i World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,438 sek