Home / Slider / Faworyt MŚ Supersport Jules Cluzel wciąż bez punktów

Faworyt MŚ Supersport Jules Cluzel wciąż bez punktów

Po fatalnym wypadku w Australii Jules Cluzel po zaledwie dwóch tygodniach wydobrzał i w imponującym stylu powrócił do ścigania zgarniając pole position do niedzielnego wyścigu. Francuz jechał wyśmienicie i z pewnością mógłby dowieźć do mety zwycięstwo. Niestety po raz kolejny pech dał o sotnie znać. W motocyklu Cluzela doszło do awarii silnika, a wściekły zawodnik wielokrotnie okładał maszynę pięściami.

Jeśli nie ma się szczęścia i do tego dojdzie jeszcze pech… tak można by najprościej skwitować oba wyścigi WSS z udziałem Francuza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na Phillip Island Cluzel był bardzo mocny i był na najlepszej drodze po podium, a może nawet i zwycięstwo. Niestety zwycięzca niedzielnego wyścigu w Buriram Federico Caricasulo przeprowadził manewr, po którym Jules wylądował w szpitalu. Tym samym Francuz wyjechał z Australii nie dość, że bez punktów, to jeszcze ze złamaniem i siniakami.

„Miałem prawdziwego pecha” – westchnął Cluzel po tym jak po awarii pojawił się w boksie. „Byłem z przodu, gdy nagle pojawił się mechaniczny problem z silnikiem. Byłem pełen optymizmu i cieszyłem się na ten wyścig.”

Awaria silnika Hondy CBR600RR jest też plamą na honorze szefa zespołu PTR Honda Simona Buckmastera. „W zeszłym roku nie mieliśmy żadnych usterek silnika i z tego powodu pęka mi serce.” – mówi były zawodnik. „Będziemy badać przyczynę tej pechowej sytuacji. Gdy już ją znajdziemy, stwierdzimy czy na rundę w Aragón musimy wprowadzić jakiś zmiany. Jakby nie patrzeć, mogliśmy wygrać oba pierwsze wyścigi.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opr. własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,619 sek