Home / Slider / Gino Rea razem z Kawasaki kandydatem do tytułu?

Gino Rea razem z Kawasaki kandydatem do tytułu?

gino-rea

Najpierw z Hondą, potem z MV Agustą, aż w końcu z Kawasaki. Właśnie z „zielonymi” spróbuje szczęścia Gino Rea w sezonie 2017 w Mistrzostwach Świata Supersport. W przyszłym sezonie Italo-Brytyjczyk dołączy do zespołu Go Eleven.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gino Rea należy bez wątpienia do zawodników wagi ciężkiej w World Supersport, lecz jego wyniki są wyjątkowo nieregularne. W ferworze walki 27-latek często przesadza i przez to równie często ląduje w żwirowej pułapce.

Swojej skłonności do upadków zawdzięcza również to, że w minionym sezonie nie był najlepszym zawodnikiem MV Agusty i w przeciągu czterech rund spadł w klasyfikacji generalnej z czwartej na siódmą lokatę. Przy upadku na Magny Cours doznał kontuzji i musiał opuścić trzy ostatnie wyścigi sezonu. „Chociaż miałem pecha, to trzy razy stałem na podium i dwa razy startowałem z pierwszego rzędu. W 2017 roku chcę robić tak dalej i w być znacznie wyżej w klasyfikacji generalnej.” – wylicza Rea.

Były Mistrz Europy Superstock 600 chce osiągnąć te cele z Go Eleven Team, z którym podpisał roczny kontrakt. „Myślę, że razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy.” – mówi Rea. „Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości jeżdżenia na Kawasaki Ninja ZX-6R, które jest dobrym motocyklem i jestem pewien że zespół wyposaży mnie w konkurencyjną maszynę godną klasy Supersport. Wiem, że mogę walczyć o zwycięstwo i chcę być w stanie walczyć o tytuł.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,435 sek