Home / Slider / Jules Cluzel i Yamaha razem chcą sięgnąć po mistrzostwo!

Jules Cluzel i Yamaha razem chcą sięgnąć po mistrzostwo!

W zeszłym tygodniu pojawiły się głosy, że Jules Cluzel, wielokrotny Wicemistrz Świata MŚ Supersport, ma zmienić zespół. W tym tygodniu wszystko stało się jasne i sam Francuz potwierdził te doniesienia. W przyszłym sezonie dołączy do Nerds Racing.

Nerds Racing. Mówi to Wam coś? Cokolwiek? Właściciel zespołu Vafi Khan jest nieprzyzwoicie bogatym hinduskim bankierem, w którego żyłach płynie wysokooktanowa benzyna. W 2018 roku za pośrednictwem swojego zespołu będzie wystawiał Yamahę R6, tak samo jak inne czołowe zespoły pokroju GRT (Mahias, Caricasulo), Kallio (Morais, Tuuli) i Evan Bros (Randy Krummenacher). Póki co oficjalna nazwa zespołu nie została jeszcze wyryta w kamieniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Menedżer zespołu Gary Reynders w miniony weekend na torze Magny-Cours pozwolił przyjrzeć się sprawie z bliska. Siedziba Nerds Racing będzie znajdowała się w Europie. Również wszyscy członkowie zespołu będą pochodzić ze Starego Kontynentu. Zostanie nawiązana współpraca z inżynieryjną firmą Marcusa Eischenbachera, która to zajmie się wsparciem technicznym ekipy. “Zawarliśmy z nim umowę.” – potwierdził Reynder.

Jednym z zawodników będzie Francuz Julez Cluzel. “Dlaczego dołączam do Yamahy? Moim celem jest tytuł Mistrza Świata i wygranie tylu wyścigów, ilu bym chciał. Myślę, że może mi się to udać na Yamasze R6.” – powiedział 28-latek z Montluçon. “Motocykl prezentuje się dobrze i myślę, że będę miał frajdę z jazdy na nim. To bardzo obiecujący projekt i znam już kilka osób z zespołu. Jestem całkiem pewny siebie i tego, że już na Phillip Island możemy walczyć o zwycięstwo.”

Jules Cluzel zaplanował pierwsze jazdy testowe na Yamasze R6 zaraz po zakończeniu sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 4

  1. Normalnie wystarczyłby mi sam tytuł artykułu, ale widząc, że napisał go Paweł, musiałem przeczytać i po “w którego żyłach płynie wysokooktanowa benzyna” nie zawiodłem się :D

  2. To się chyba muszą spieszyć z tym sięganiem po mistrzostwo, bo nie wiadomo jak długo jeszcze WSS będzie istnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,603 sek