Home / Slider / Krummenacher oskarża zespół o sabotaż! “Nie dali mi najlepszego silnika”

Krummenacher oskarża zespół o sabotaż! “Nie dali mi najlepszego silnika”

Długo wydawało się, że walka duetu Bardahl Yamahy o mistrzostwo świata World Supersport będzie czystą walką – Randy Krummenacher i Federico Caricasulo dominowali od początku sezonu. Wszystko zmieniło się we wcześniejszej rundzie, gdzie obaj zawodnicy zaliczyli upadek. Teraz w Argentynie, Szwajcar oskarzył włoską ekipę o sabotaż i wspieranie Caricasulo!

“Zawsze mówię prosto z mostu i nie dbam o konsekwencje. To oczywiste, że mnie spowolnili, mój silnik w ogóle nie jechał tak jak powinien. Nie mogłem pozostać w strumieniu aerodynamicznym. Muszą pozwolić wygrac Caricasulo.” – mówił rozgoryczony Krummenacher, którego zabrakło na podium na torze Villicum, podobnie zresztą jak Caricasulo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nigdy nie miałem tak wolnego motocykla. Nie mogłem jechać za motocyklem GMT94 i jestem wkurzony. Powinni dawać mi ten sam sprzęt, ale oczywiście nie robią tego. To oczywiste.” – dodał. Caricasulo zmierzono prędkość maksymalną większą o ponad 5km/h na prostej. Przed ostatnią rundą faworytem pozostaje Krummenacher.

Zespół Bardahl Yamahy przez szefa – Fabio Evangelistę – wystosował oświadczenie, w którym zaprzeczył oskarżeniom. Całość poniżej.

“Bardzo nam przykro z powodu poważnych oskarżeń Randy Krummenachera skierowanych do niektórych międzynarodowych mediów. Oskarżenia są zarówno bezpodstawne, jak i nieoczekiwane. Chcemy od razu podkreślić, że w zespole nigdy nie okazano faworyzowania, ani w poprzednich wyścigach, ani w tym. Jesteśmy świadomi presji, pod jaką w ten weekend był Randy, biorąc pod uwagę ewentualną nagrodę, ale możemy tylko zdecydowanie zaprzeczyć jego oskarżeniom.

Nasz zespół nie może pozwolić sobie na inne traktowanie swoich dwóch zawodników, biorąc pod uwagę, że walczymy o tytuł mistrza świata w Supersport wraz z innymi zespołami i innymi zawodnikami. Naszym celem jest umożliwienie naszym kierowcom awansu w klasyfikacji mistrzowskiej, bez faworyzowania jednego z nich.

Wstępne kontrole przeprowadzone po wyścigu wykazały, że w całym wyścigu średnia prędkość wynosiła tylko dwa lub trzy km/h różnicy między prędkościami Caricasulo i Krummenachera, podobnie jak to miało miejsce również przy innych okazjach, a powody są związane z wagą i aerodynamiką.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Porównaliśmy prędkości Randy’ego z prędkościami Cluzela, zwycięzcy niedzielnego wyścigu, osiągi dwóch silników są bardzo podobne, pomimo znacznej różnicy masy, która występuje również między motocyklistami w tym przypadku.

Dlatego chcemy potwierdzić, że oskarżenia Krummenachera są całkowicie bezpodstawne. W najbliższych dniach będziemy uważnie analizować wszystkie dane zebrane w ten weekend, aby uzyskać jeszcze wyraźniejszy obraz sytuacji.

Mamy nadzieję rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe, dostarczając kolejny dowód, który potwierdza naszą absolutną dobrą wiarę, której jesteśmy absolutnie pewni.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Nie robi się kupy panie kolego do własnego gniazda.

  2. ale Krummenacher ma ból dupy prowadzi w generalce i jeszcze oskarża swój zespół

  3. Wygląda na to, że Krummenacher wyleci przed finałem i zrobią to bardzo brutalnie. Dowie się dopiero na torze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,489 sek