Home / WSS / Lowes czwarty w przerwanym wyścigu

Lowes czwarty w przerwanym wyścigu

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes zajął czwarte miejsce w przerwanym przedwcześnie wyścigu ósmej rundy MŚ World Supersport w czeskim Brnie.

22-latek ruszał do walki z piątej pozycji i celował w kolejny finisz na podium, jednak po nie najlepszym starcie, wicelider klasyfikacji generalnej musiał ostro walczyć o pozycje. Gdy wysunął się na czwarte miejsce i próbował dotrzymać kroku liderom, wyścig przerwano z powodu upadku jednego z zawodników. Choć rozminął się z podium, Lowes nadal jest drugi w klasyfikacji generalnej, a kolejny wyścig odbędzie się przed jego kibicami na torze Silverstone za dwa tygodnie.

Niestety, kolejny raz pech dopadł debiutującego w tym roku w MŚ World Supersport, Mathew Scholtza. Zawodnik z RPA jechał po punkty, kiedy awaria sprzęgła zmusiła go do wycofania się z wyścigu.

Na mecie zabrakło także faworyta publiczności, Pawła Szkopka, którego start przed własną publicznością zakończył się upadkiem na trzecim okrążeniu. 8-krotny mistrz Polski jest jednak zdeterminowany, aby wynagrodzić kibicom pechowy, domowy wyścig i sięgnąć po punkty podczas kolejnej rundy.

Sam Lowes: „To był dziwny wyścig. Nie wystartowałem najlepiej i musiałem ostro walczyć z Julesem Cluzelem. Kiedy go wyprzedziłem, ruszyłem w pogoń za liderami, ale ich przewaga była zbyt duża, więc postanowiłem dowieźć do mety czwarte miejsce. Jestem rozczarowany, ale najważniejsze, że nadal jestem drugi w klasyfikacji generalnej. Brno nie było moim ulubionym torem, więc teraz czekam już na Silverstone i walkę oraz finiszowanie przed Kenanem do końca roku.”

Mathew Scholtz: „Jestem bardzo rozczarowany faktem, że musiałem wycofać się z wyścigu jadąc na punktowanej pozycji. Dobrze wystartowałem i systematycznie awansowałem na wyższe pozycje, ale jechałem rozsądnie, ponieważ nie chciałem zaliczyć wywrotki. Wtedy pojawił się problem ze sprzęgłem i musiałem zjechać z toru. Najważniejsze, że pokazaliśmy, że możemy walczyć o punkty, więc teraz czekam już na Silverstone.”

Paweł Szkopek: „Jestem bardzo zły z powodu wypadku, ponieważ dzisiaj mogłem przejechać dobry wyścig i wywalczyć cenne punkty. W trakcie weekendu pokazaliśmy jednak dobry potencjał i podczas kolejnej rundy znów dam z siebie wszystko. Chciałbym bardzo podziękować za doping licznie przybyłym, polskim kibicom. Wiem, że liczyliście na dobry wynik i obiecuję, że nie przestanę o niego walczyć. Jestem dość mocno poobijany i po powrocie do kraju muszę poddać się dokładnym badaniom, ale mam nadzieję, że nie odniosłem poważniejszej kontuzji i będę mógł wystartować na Silverstone.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Przede wszystkim dziękujemy polskim fanom, których liczne przybycie do Brna stworzyło wyjątkową atmosferę i mocno zmotywowało naszych zawodników do walki. Sam był czwarty i nadal jest drugi w klasyfikacji generalnej, co bardzo nas cieszy, tym bardziej, że kolejna runda odbędzie się na jego domowym torze. Mathew miał pecha, ale pokazał szybkość. Paweł zaliczył upadek i jest dość mocno poobijany. Boli go noga, łokieć i bark. Nie wiemy jak poważna jest sytuacja, więc czekamy na dokładniejsze wyniki badań.”

 

Wyniki wyścigu:

 

1. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R 27’02.236

2. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 27’02.364

3. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR 27’02.670

4. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 27’06.886

5. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 27’09.961

6. Ronan Quarmby (PTR Honda) Honda CBR600RR 27’13.620

7. Sheridan Morais (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 27’14.170

8. Stefano Cruciani (Puccetti Racing Kawasaki Itali) Kawasaki ZX-6R 27’14.489

9. Vittorio Iannuzzo (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 27’17.347

10. Vladimir Leonov (Yakhnich Motorsport) Yamaha YZF R6 27’20.785

 

Nie ukończyli:

Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 25’23.558

Paweł Szkopek (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR 4’21.725

 

Klasyfikacja generalna:

 

1. Sofuoglu 137

2. Lowes 114

3. Foret 108

4. Cluzel 95

5. Parkes 82

6. Morais 62

7. Baldolini 54

8. Quarmby 54

9. Iannuzzo 48

10. Tamburini 39

Scholtz 2

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,448 sek