Home / WSS / Lowes i Szkopek w Bogdance po tytuł

Lowes i Szkopek w Bogdance po tytuł

Brytyjczyk Sam Lowes oraz Paweł Szkopek w sezonie 2012 wystartują w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport w barwach zespołu Bogdanka PTR Honda.

 

Lubelska ekipa swój przyszłoroczny skład ogłosiła w sobotę w galerii handlowej Olimp, przed tłumnie zgromadzonymi kibicami i przedstawicielami mediów. 

 

21-letni Sam Lowes zakończył tegoroczny, debiutancki sezon w MŚ World Supersport na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej, w sześciu z dwunastu wyścigów stając na podium w barwach siostrzanego zespołu Parkalgar Honda. W sezonie 2012 zawodnik z brytyjskiego Lincoln zamierza walczyć dla siebie i Bogdanki o tytuł mistrza świata. W jedynej polskiej ekipie w MŚ na drugi sezon w World Supersport pozostaje także Paweł Szkopek. 36-letni, ośmiokrotny mistrz Polski, liczy na dalsze postępy i ma realną szansę na walkę o czołowe pozycje. W Lublinie pojawili się także młodzi podopieczni Bogdanki, tegoroczny mistrz Polski klasy Junior Superstock 600, Artur Wielebski oraz trzeci w tabeli, Adrian Pasek.

 

Podczas prezentacji obecny był także Prezes spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Mirosław Taras, który wygłosił emocjonalne przemówienie, porównując siłę charakterów motocyklistów i górników. Jednocześnie potwierdzono organizację latem interesującej imprezy Bogdanki na torze wyścigowym, na którym spotkają się zawodnicy, górnicy, którzy będą mogli spróbować swoich sił za sterami motocykli oraz kibice i sympatycy zespołu. Więcej szczegółów wkrótce. 

 

Lowes i Szkopek, którzy dzień przed prezentacją odwiedzili górników w kopalni Bogdanki, na swoje Hondy CBR600RR wsiądą w styczniu w Hiszpanii. Sezon MŚ rozpocznie się w lutym na australijskim torze Phillip Island. Więcej o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na portalu Facebook.

Sam Lowes: „Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do ekipy Bogdanka PTR Honda oraz tego, że to właśnie w barwach tego zespołu spędzę swój drugi sezon w MŚ World Supersport. Bogdanka to świetna firma z dużymi ambicjami. Wiele nauczyłem się w tym roku, więc naszym celem na sezon 2012 jest walka o zwycięstwa i mistrzowski tytuł. To dopiero moja pierwsza wizyta w Polsce, ale mam tutaj wielu przyjaciół. Cieszy mnie także ciepłe przywitanie przez polskich fanów. Zrobię co w mojej mocy, aby dać im w nadchodzącym roku wiele powodów do radości.”

 

Paweł Szkopek: „Strasznie się cieszę, że zostaję w zespole Bogdanka PTR Honda na kolejny sezon. Będzie to kolejny etap naszej współpracy i jestem przekonany, że doświadczenia zebrane w tym roku zaprocentują. Liczę na dalsze postępy i jeszcze lepsze wyniki, a przy tym jestem pewien, że dla nas jako całego zespołu, będzie to bardzo udany sezon.”

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To dla nas ważny dzień i wielka chwila. Współpraca z Samem, który jest jednym z najbardziej utalentowanych i najlepiej rokujących zawodników na świecie, to dla nas realna szansa, aby w nadchodzącym roku walczyć o mistrzowski tytuł. Kontynuacja współpracy z Pawłem to oczywista decyzja. Wierzymy, że wspólnie dokonamy dalszych postępów, dzięki którym Bogdanka na stałe zagości w czołówce World Supersport. Artur Wielebski i Adrian Pasek to z kolei dwaj najzdolniejsi polscy zawodnicy młodego pokolenia, których chcielibyśmy wystawić w pełnym cyklu ME, jednak wciąż pracujemy nad zapewnieniem odpowiedniego budżetu i mamy nadzieję, że w styczniu nam się to uda.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,426 sek