Home / WSS / Lowes imponująco w Rosji

Lowes imponująco w Rosji

Brytyjczyk Sam Lowes, reprezentujący barwy lubelskiej ekipy motocyklowej Bogdanka PTR Honda, wywalczył prowizoryczne, drugie pole startowe do wyścigu dziesiątej rundy MŚ World Supersport w Rosji, choć w sesji kwalifikacyjnej przejechał jedynie cztery okrążenia.

22-latek, który traci zaledwie 14 punktów do lidera klasyfikacji generalnej, był najszybszy w porannym treningu na debiutującym w kalendarzu MŚ torze Moscow Raceway, jednak upadł na czwartym okrążeniu pierwszej kwalifikacji i przed końcem sesji nie mógł już wrócić na uszkodzony motocykl. Mimo wszystko, czas Brytyjczyka wystarczył, aby sięgnął on prowizorycznie po drugiej pole startowe i liczy na dalsze postępy jutro.

Mathew Scholtz, który rozpoczął dzień od niegroźnej wywrotki w porannej sesji, kwalifikacje zakończył na czternastej pozycji i jest pewny siebie przed resztą weekendu, podczas gdy debiutujący w barwach Bogdanki, Andrzej Chmielewski, był dzisiaj trzydziesty drugi i liczy na dalsze postępy. Niedzielny wyścig na żywo, o godzinie 11:30, w Eurosporcie 2.

 

Sam Lowes: „Upadłem na początku kwalifikacji i przejechałem tylko cztery kółka, więc nie był to idealny dzień, ale dokonaliśmy bardzo dużych postępów jeśli chodzi o ustawienia motocykla. Przejechałem tylko cztery okrążenia na najtwardszej oponie, a mimo to uzyskałem wynik 1:38,1, co wystarczyło, by zająć dziś drugie miejsce, więc upadek nie jest problemem. Czekam na resztę weekendu i wiem, że na tym motocyklu możemy pojechać jeszcze dużo szybciej i zaliczyć dobry wyścig.”

Mathew Scholtz: „Byłem pewny siebie po środowych testach, ale rano miałem trochę problemów w kilku zakrętach, a sesję zakończyłem upadkiem. Podczas kwalifikacji zmieniliśmy jednak ustawienia motocykla i odbudowałem swoją pewność siebie. Liczę na dalsze postępy jutro i jestem przekonany, że mogę pojechać szybciej.”

Andrzej Chmielewski: „Cały czas robimy postępy, więc jestem zadowolony. Jesteśmy daleko, jeśli chodzi o pozycję, ale dobrze czuję się na motocyklu Supersport i dogaduję z zespołem, więc wiem, że możemy być jeszcze dużo szybsi. Krawężniki, o których mówiłem po środowym teście, zostały od nowa pomalowane i nie są już problemem, a sam tor bardzo przypadł mi do gustu.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Sam miał dzisiaj pecha, ale z pewnością pojedzie jeszcze dużo szybciej i będzie walczył o zwycięstwo. Mathew zrobił dzisiaj duże postępy i także jest pewny siebie. Jesteśmy zadowoleni z pracy Andrzeja. Pozycja nie jest może póki co zbyt wysoka, ale Andrzej cały czas przyspiesza, czuje się coraz lepiej i nie popełnił dzisiaj najmniejszego błędu. Teraz musi skupić się na poprawie czasu.”

 

Piątkowe kwalifikacje:

 

1. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 1’37.875

2. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 1’38.179

3. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR 1’38.398

4. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 1’38.434

5. Vladimir Leonov (Yakhnich Motorsport) Yamaha YZF R6 1’38.615

6. Gabor Talmacsi (PRORACE) Honda CBR600RR 1’38.888

7. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R 1’38.892

8. Sheridan Morais (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 1’39.050

9. Valentin Debise (SMS Racing) Honda CBR600RR 1’39.122

10. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 1’39.242

14. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 1’39.632

32. Andrzej Chmielewski (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR 1’43.374

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,441 sek