Home / WSS / Lowes na „ukochanym” torze, Szkopek wraca w Aragonii

Lowes na „ukochanym” torze, Szkopek wraca w Aragonii

Motocykliści zespołu Bogdanka PTR Honda: Sam Lowes, Mathew Scholtz i Paweł Szkopek, w komplecie przystąpią w najbliższy weekend do siódmej rundy MŚ World Supersport na torze Motorland Aragon. Podopieczni lubelskiej ekipy liczą na równie udany wyścig w Hiszpanii, jak rok temu.

22-letni Sam Lowes w minionym sezonie wywalczył na trudnym i szybkim obiekcie w sercu hiszpańskiej Aragonii świetne, drugie miejsce w swoim debiutanckim sezonie w MŚ. W tym roku Brytyjczyk jest jednym z głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Trzeci w tabeli po sześciu rundach i swoim pierwszym zwycięstwie w World Supersport, Lowes w najbliższy weekend liczy na kolejny pojedynek o podium.

W Aragonii do akcji wraca także Paweł Szkopek, który rok temu zdobył w Hiszpanii punkty, kończąc wyścig World Supersport na 13 pozycji. Do dłuższej nieobecności, wywołanej kontuzją nogi, 8-krotny mistrz Polski zamierza powrócić do mistrzostw świata w równie imponującym stylu.

W punktowane pozycje celuje także trzeci z zawodników Bogdanka PTR Honda, Mathew Scholtz, który w tym roku debiutuje w MŚ World Supersport. Zawodnik z RPA ma co prawda za sobą kilka trudnych wyścigów, w których mimo pokazania swojej szybkości, nie udało mu się dojechać do mety, ale zna tor Motorland Aragon i liczy na udany weekend.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 13:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu 2. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Nie mogę doczekać się weekendu na moim ukochanym torze. Dobrze czuję się na Motorland Aragon, gdzie rok temu wywalczyłem pierwszy rząd startowy w kwalifikacjach i drugie miejsce w samym wyścigu. Byłem zły po trudnym weekendzie w Misano, gdzie zaliczyłem wywrotkę, ale wyciągnąłem z tego wiele pozytywów i czekam już na powrót do walki.”

Mathew Scholtz: „Od ostatniej rundy intensywnie trenowałem i nie mogę doczekać się weekendu. Ostatnich kilka wyścigów nie poszło zgodnie z planem, dlatego chce odbić to sobie w Hiszpanii i dowieźć do mety solidne punkty w najbliższą niedzielę. Jeździłem już po torze Motorland Aragon motocyklem o pojemności 600ccm. Polubiłem ten tor, który dodatkowo odpowiada także mojemu stylowi jazdy, więc liczę na udany weekend.”

Paweł Szkopek: „Czuję się dużo lepiej niż trzy tygodnie temu i nie mogę doczekać się powrotu na moją Bogdanka PTR Hondę. Wciąż nie jestem w stu procentach sprawny, ale tym razem moja noga będzie już problemem. Lubię tor Aragon, gdzie rok temu wywalczyłem punkty i finiszowałem na niezłym, trzynastym miejscu, dlatego mam nadzieję, że w ten weekend powrócę do walki w mistrzostwach świata w podobnym stylu.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Po bardzo nieudanej rundzie w San Marino, tym razem liczymy na dużo lepsze wyniki. Sam musi teraz przede wszystkim dojeżdżać do mety na wysokich pozycjach, aby nadal walczyć o tytuł mistrza świata. Wreszcie doczekamy się powrotu na tor Pawła Szkopka. Liczymy na dobry wynik z jego strony, ponieważ rok temu wywalczył na Motorland Aragon punkty. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Mathew podczas ostatniej rundy jechał bardzo dobrze, ale niestety, został zabrany z toru przez innego zawodnika. Liczymy, że w ten weekend pojedzie tak samo, jak w San Marino, a jeśli to zrobi, nie powinien mieć problemów z wywalczeniem solidnych punktów.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,441 sek