Home / WSS / Lowes po podium w San Marino, Szkopek wraca po kontuzji

Lowes po podium w San Marino, Szkopek wraca po kontuzji

Po wywalczeniu swojego pierwszego zwycięstwa w motocyklowych MŚ World Supersport, reprezentujący barwy lubelskiej ekipy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes będzie w najbliższy weekend walczył o kolejne podium podczas szóstej rundy serii, na torze Misano w San Marino. Po kontuzji, do akcji wraca także jedyny Polak w MŚ, Paweł Szopek.

21-letni Lowes po swoje pierwsze zwycięstwo w zaledwie drugim sezonie w MŚ sięgnął w maju przed własnymi kibicami podczas piątej rundy World Supersport na torze Donington Park. Sukces ten umocnił Brytyjczyka na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, w której do lidera traci zaledwie pięć punktów, przy dwudziestu pięciu oczkach przyznawanych za wygraną w wyścigu. W najbliższy weekend Lowes liczy więc na kolejne podium na torze Misano, na którym rok temu także finiszował w pierwszej trójce, jednocześnie sięgając po pierwsze w karierze w MŚ pole position.

Ambitnie do weekendu podchodzi także debiutujący w tym roku w MŚ Mathew Scholtz. Zawodnik z RPA w ostatnich kilku wyścigach pokazał imponujące tempo, pozwalające walczyć o miejsca w ścisłej czołówce, jednak nie dojechał do mety z powodu kilku błędów i upadków. Scholtz celuje więc w solidny weekend od początku do końca i zamierza opuścić San Marino ze sporym dorobkiem punktowym na koncie.

Do akcji wraca także trzeci podopieczny Bogdanka PTR Honda, jedyny Polak w stawce, Paweł Szkopek. 36-latek, 8-krotny mistrz Polski, doszedł już do siebie po kontuzji prawej nogi, jakiej nabawił się podczas drugiej rundy MŚ na włoskim torze Imola i w San Marino także zamierza walczyć o miejsce w punktowanej piętnastce.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 13:30, a na żywo pokaże go stacja Eurosport. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Dobrze było mieć kilka tygodni odpoczynku po świetnym wyścigu na torze Donington Park. Misano było dla mnie bardzo szczęśliwe rok temu. Wywalczyłem tam swoje pierwsze pole position w MŚ i stanąłem na podium w wyścigu. To tor który lubię i który odpowiada mojemu motocyklowi, więc nie mogę już doczekać się weekendu. Palec, który złamałem w Wielkiej Brytanii, jest już w dużo lepszym stanie. Nadal nie jest idealnie, ale podczas jazdy nie będzie to problemem. Na czele klasyfikacji generalnie jest bardzo ciasno, dlatego chcę przede wszystkim zdobyć jak najwięcej punktów, ale po wygranej na Donington Park chciałbym raz jeszcze stanąć na najwyższym stopniu podium.”

Mathew Scholtz: „Intensywnie trenowałem od rundy w Wielkiej Brytanii. Jestem dobrze przygotowany i pewny siebie, że czeka nas dobry weekend i stać nas na dobry wynik. Nigdy nie jeździłem po torze Misano, ale oglądałem ostatnio sporo wyścigów i ujęć z pokładu motocykla. Tor sprawia wrażenie trudnego i technicznego, ale na końcu tylnej prostej jest także bardzo szybki, więc nie mogę już doczekać się pierwszych okrążeń na mojej Bogdanka PTR Hondzie. Po ostatnich kilku wyścigach liczę na solidną niedzielę i cenne punkty na mecie wyścigu.”

Paweł Szkopek: „Po dwóch długich miesiącach jadę do Misano gotowy do walki. Nie jestem jeszcze w stuprocentowej formie, ale choć na co dzień poruszam się o kulach, na motocyklu nie będzie to problemem. Nie mogę już doczekać się powrotu na motocykl i choć wystartuję z marginesem bezpieczeństwa, nie zamierzam jeździć, a ścigać się i walczyć o punktowane pozycje.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Po fantastycznym zwycięstwie w Wielkiej Brytanii, pierwszym dla Sama i Bogdanki w MŚ, cały zespół jest mocno zmotywowany przed weekendem w San Marino. Sam był na torze Misano bardzo szybki rok temu, kiedy dopiero debiutował w MŚ, dlatego w ten weekend również z pewnością stać go na świetny wynik i walkę o czołowe pozycje. Mathew jest coraz szybszy, ale być może musi paradoksalnie pojechać nieco wolniej i spokojniej, aby wykorzystać swój potencjał i dojechać do mety z solidnymi punktami. Bardzo cieszy nas powrót Pawła, który jest mocno zmotywowany, aby pokazać się z dobrej strony. Paweł podkreśla, że celuje w punktowane miejsce na mecie – nie nakładamy na niego w ten weekend żadnej presji, ale trzymamy go za słowo!”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Jedyny Anglik, któremu kibicuje – pokaż im Sam!!! :))

  2. Jest jeszcze paru fajnych kolesi, którzy są genialnym zawodnikami… Alex, Chaz, Leon, Cal i jeszcze paru innych, ale fakt, młody Lowes jest git ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,276 sek