Home / Slider / Mahias odzyskał 25 punktów! Znacząca zmiana w generalce przed finałem WSS!

Mahias odzyskał 25 punktów! Znacząca zmiana w generalce przed finałem WSS!

Przed ostatnim, decydującym o tytule mistrza świata wyścigiem World Supersport doszło do znaczącej zmiany w punktacji. Lucas Mahias, który wygrał wyścig w Portugalii, a potem został zdyskwalifikowany, odzyskał zwycięstwo po udanej apelacji i to na jego konto wędruje 25 punktów. Co prawda Francuz nie ma już szans na tytuł, ale zmiana w punktacji odbija się rykoszetem w Sandro Cortese i Julesa Cluzela.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeśli chodzi o Lucasa Mahiasa, awansuje od na 3. pozycję w klasyfikacji generalnej, ale traci 28 punktów do prowadzącego Sandro Cortese, a więc nie liczy się już w walce o tytuł. Cortese za portugalską rundę otrzyma o jeden punkt mniej niż było to wcześniej (spadnie z 5. na 6. pozycję), a więc jego przewaga nad Julesem Cluzelem spada z sześciu do pięciu punktów. Co to oznacza? Otóż, wcześniej Cluzel, aby zdobyć długo wyczekiwane mistrzostwo świata, przy własnym zwycięstwie musiałby liczyć, że Cortese nie dojedzie jako drugi.

Po tej zmianie, przy zwycięstwie Cluzela i drugim miejscu Cortese, to właśnie Francuz będzie mógł świętować tytuł, bowiem przy równej ilości punktów to on będzie mieć aż sześć wygranych, przy zaledwie dwóch triumfach bardzo równo jeżdżącego Niemca. O wszystkim zadecydować może zatem bezpośrednia walka obu pretendentów. Zwycięzca bierze wszystko. Przypominamy, że wyścig WSS odbywa się w sobotę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,299 sek