Home / WSS / Maria Herrera pojedzie również w World Supersport

Maria Herrera pojedzie również w World Supersport

Maria Herrera dołączyła na sezon 2019 do stawki World Supersport. Pojedzie na motocyklu Yamaha R6 dla zespołu MS Racing. 22-letnia Hiszpanka, regularnie jeżdżąca w Moto3 w latach 2015-2017, jest pierwszą kobietą, na pełny etat ścigającą się w supersportach. W ubiegłym sezonie jeździła w niższej klasie – WSS300, gdzie na koniec roku uplasowała się na 13. miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Herrera będzie łączyła obowiązki jazdy w World Supersport z inną serią wyścigową – podpisała bowiem kontrakt z zespołem Angel Nieto na występy w nowym cyklu MotoE. Pojedzie w nim we wszystkich rundach, jednak jedna z rund WSS i MotoE nakłada się. Mowa o weekendzie 5-7 lipca, gdy WSS ma rundę na Donington Park, a MotoE na Sachsenringu, przy okazji GP Niemiec. Herrera zapewne opuści więc brytyjską rundę supersportów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. A dlaczego było superstock 1000 i superstock 600

    • Nazwa “supersport” wskazuje na klasę pojemnościową – domyślnie 600 obecnie, w odróżnieniu od “superbike”, czyli 1000 i więcej. Nazwa “superstock” nie – jedynie na drogowe powiązanie, więc trzeba było je oznaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,513 sek