Home / WSS / Mathew Scholtz w zespole Suzuki Suriano

Mathew Scholtz w zespole Suzuki Suriano

Niespełna tydzień temu, Suzuki ogłosiło, że powraca do walki w kategorii World Supersport Championship wraz z zespołem Suriano. Teraz oznajmiono nazwisko pierwszego z kierowców tego zespołu, którym okazał się Mathew Scholtz.

Scholtz zapewne znany jest wszystkim polskim fanom wyścigów motocyklowych, a to ze względu na jego występy w zespole Bogdanka PTR Honda. Swój debiutancki sezon w World Supersport Championship zakończył na 16 miejscu w klasyfikacji generalnej – z dorobkiem 28 punktów, które zgromadził w 13 występach. Jego najlepszym wynikiem była 7 lokata, którą wywalczył w kończącym sezon wyścigu na Magny Cours.

Teraz, przed zawodnikiem z Republiki Południowej Afryki pojawia się nowe wyzwanie, jakim będzie praca nad nowym dla siebie motocyklem Suzuki GSX-R600s oraz zespołem.

Mam szczególny sentyment do Południowej Afryki. On (Mathew Scholtz – przyp. red) jest drugim kierowcą pochodzącym z RPA, z którym podpisałem umowę. Dwa lata temu zrobiłem to z Ronanem Quarmby, który w sezonie 2011 zrobił ogromne postępy. Dziś cieszę się, że mogę ogłosić podpisanie umowy z Mathew młodym utalentowanym zawodnikiem, z którym – jestem pewien, możemy osiągnąć najwyższe cele. – powiedział właściciel zespołu Antonio ”Ninetto” Suriano, którego zespół w sezonie 2011 oraz 2012, korzystał z motocykli Triumph 675 Daytona.

„Podczas zakończonego sezonu, widziałem dokonania tego wielkiego zespołu. Obserwowali mnie już w zeszłym roku, a teraz wiem, że jest to właściwy zespół – zarówno aby się rozwijać jako zawodnik, jak i do tego, abym mógł znaleźć się na górze rankingu . Jestem pewien, że z pomocą Ninetto Suriano są to absolutnie wykonalne cele.” – powiedział Mathew Scholtz.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,485 sek