Home / Slider / Mistrz IDM Supersport w pełnym cyklu WSS 2018

Mistrz IDM Supersport w pełnym cyklu WSS 2018

Thomas Gardinger i Thomas Kubiak

Przyszły sezon dla Thomasa Gradingera z niemieckiej serii IDM Supersport jest tylko kwestią uścisku ręki. W nadchodzących dniach pojawi się oficjalne potwierdzenie tego, że młody Austriak wystąpi w przyszłym sezonie w pełnym cyklu World Supersport. Gradinger pokłada duże nadzieje w swoim zespole z mistrzostw IDM.

Thomas Gradinger już dokładnie wie, gdzie będzie jeździł w sezonie w 2018 – w Mistrzostwach Świata Supersport. Zdobywając tytuł w niemieckich mistrzostwach IDM i finiszując w Top 10 w gościnnym występie na Lausitzring młody Gradinger przedstawił świetne referencje na rozwój swojej kariery.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszystko wjechało już na swoje tory. “Przez uścisk dłoni zawarliśmy porozumienie z obecnym zespołem na starty w Mistrzostwach Świata Supersport.” – wyjaśnia Marcel Philipp Bach, właściciel zespołu MPB Racing i menedżer 21-letniego talentu z Austrii. “Niebawem złożymy podpisy i chętnie przekażemy zespołowi dobrą wiadomość.”

Na sezon 2018 Gradinger zaangażuje swojego technika Thomasa Kubiaka oraz swojego mechanika Franka Hörholz. Bach zajmie się kwestiami finansowymi i managementem, ponieważ wystawienie zespołu w Mistrzostwach Świata nie jest wcale takie tanie.

Austriak dosiądzie Yamahy R6. Aktualny model tego motocykla Gradinger miał okazję objeżdżać podczas występu z dziką kartą na torze Lausitzring. Jednak tytuł mistrzowski IDM zdobył na jeszcze zeszłorocznym modelu R6. Bach wystawi równocześnie zespoły w WSS i IDM Supersport, by w przyszłości zapewnić możliwość rozwoju i awansu innym młodym zawodnikom.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne
Foto: Facebook @gradinger56

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,372 sek