Home / WSS / MV Agusta wraz z ParkinGo wraca do WSS?

MV Agusta wraz z ParkinGo wraca do WSS?

Podczas prawie każdej przerwy zimowej słyszymy, że MV Agusta zamierza powrócić do świata wyścigów. W zeszłym roku stało się tak za sprawą Alstare i Francisa Batta , który zamierzał wprowadzić tę włoską markę do World Supersport Champinship, jednak projekt nie doszedł do skutku ze względu na brak odpowiednich funduszy.

Tym razem słychać pogłoski, że MV Agusta może rozpocząć współpracę z zespołem ParkinGo, który prowadzony jest przez Giuliano Rovelliego. To za jego sprawą, w roku 2011 Chaz Davies zdobył tytuł Mistrza Świata WSS na pokładzie Yamahy, oraz udanie zadebiutował na arenie World Superbike. Nie dziwi więc informacja, że Rovelli nie zamierza wycofywać się ze świata wyścigów i prowadzi negocjacje z MV Agusta.

Prawdopodobnie, w sezonie 2013 zespół ParkinGo zamierza wystawić motocykl ze wsparciem fabrycznym w klasie Superport, z możliwością przejścia do Superbike w roku 2014. Natomiast kierowcą zespołu mógłby zostać Luca Scassa, dla którego zakończony sezon spędzony w BSB nie należał do udanych (zakończył na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw). Mógłby więc być bardzo zainteresowany powrotem do ścigania na światowej arenie.

Wybór Luca Scassy nie byłby przypadkowy, ponieważ jest on zawodnikiem, który w roku 2008 – dosiadając właśnie motocykla MV Agusta F4 312 R, wywalczył tytuł w klasie CIV Superbike. Dodatkowo zna on zespół, ponieważ jeszcze w roku 2011 (wraz z Chazem Daviesem) był zawodnikiem ParkiGo, który we współpracy z Yamahą startował w klasie Supersport.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 2,344 sek