Home / WSS / Niki Tuuli niespodziewanie zamienia Yamahę na Hondę

Niki Tuuli niespodziewanie zamienia Yamahę na Hondę

Po dobrym (choć nie rewelacyjnym) debiutanckim pełnym sezonie World Supersport w barwach Yamahy i zespołu Kallio Racing, Niki Tuuli za rok będzie startował dla zespołu CIA Landlord Insurance Honda. Fiński zawodnik wygrał swój pierwszy wyścig w 11. rundzie sezonu na torze Magny-Cours. 22-latek miał już jednak za sobą kilka startów z dzikimi kartami, gdzie dał się poznać jako nieprzeciętny talent.

Już w 2016 roku Tuuli pojechał w trzech wyścigach (Niemcy, Francja, Hiszpania) i we wszystkich trzech stanął na drugim stopniu podium. Związanie się na rok 2017 z ekipą Kallio Racing skończyło się jednak szybkim rozstaniem po zaledwie sezonie. Tuuli wygrał we Francji i na koniec sezonu zajął siódme miejsce, ale zdecydowanie przegrał z partnerem zespołowym, weteranem tej kategorii Sheridanem Moraisem z RPA. Tuuli nie ukończył aż czterech rund.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół CIA Landlord Insurance Honda to ekipa, prowadzona przez słynny zespół PTR, dowodzony przez Simona Buckmastera. Polscy kibice mogą pamiętać tę ekipę, gdy w stawce jeździł polski zespół Bogdanka Racing, także współpracujący z PTR. W 2012 roku Sam Lowes dał polskiej stajni dwa zwycięstwa i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,659 sek