Home / WSS / ‘Nowe’ Kawasaki w World Supersport powalczy o tytuł

‘Nowe’ Kawasaki w World Supersport powalczy o tytuł

Po trzech latach dobrych występów, z wygranymi wyścigami na koncie, Kawasaki w World Supersport zmieniło zespół, który będzie obsługiwać fabryczne motocykle. Zamiast wcześniejszej stajni Provec, która “awansowała” do World Superbike, teraz rolę tę będzie pełnić Lorenzini by Leoni – wcześniej mające status prywaciarza.

Celem zespołu ma być pierwsze mistrzostwo od dziesieciu lat dla zespołu Kawasaki. Oficjalna nazwa tej stajni będzie brzmieć Kawasaki DeltaFin, co odnosi się do oczywiście do sponsora tytularnego. Do triumfu "zielonych" ma poprowadzić Kenan Sofuoglu – mający na koncie już dwa mistrzostwa WSS. Turek wygrywał w sezonach 2007 i 2010. W mijającym roku również jeździł na motocyklach o pojemności 600ccm, jednak w kategorii Moto2. Nie udało mu się jednak odnieść spektakularnych sukcesów, choć początki wydawały się niezłe. Wcześniej w WSS Sofuoglu startował na Hondach.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że Kawasaki dało mi taką szansę. Pojawiła się ona w wyjątkowym dla mojej kariery momencie. Doświadczenia zdobyte w Moto2 były bardzo ważne, jednak dla mnie kluczową sprawą jest rywalizowanie o tytuły mistrzowskie. Jestem pewien, że ze stojącym razem ze mną zespołem DeltaFin będą one możliwe do zdobycia. Wracam do mistrzostw World Supersport szczęśliwy z dokonanego wyboru. Polegam na wsparciu technicznym tej ważnej marki." – powiedział Kenan Sofuoglu.

 


Drugi z zawodników zespołu Kawasaki DeltaFin równiez pochodzi z dość egzotycznego dla wyścigów motocyklowych kraju: Sheridan Morais z Republiki Południowej Afryki zadebiutuje jako stały uczestnik serii World Supersport. Wcześniej występował w niej z dzikimi kartami, na stałe jeżdżąc jednak w niższym cyklu pucharu Superstock 1000, również w zespole Lorenzini Kawasaki. W klasyfikacji generalnej był dziesiąty. W Portimao udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium.

"Mam dobre wspomnienia ze startów wraz z Kawasaki." – rozpoczął Morais, który od roku 2009 pojawił się w dziewięciu rundach WSS. "Mój zespół DeltaFin i Kawasaki stali się jakby moją europejską rodziną. Naprawdę traktuję ich jak członków rodziny. Mamy robotę do wykonania, ale jesteśmy z sobą zaprzyjaźnieni i cieszymy się tym. Będę dalej pracować z grupą tych samych osób, z którymi pracowałem w ostatnim roku. Motocykl Supersport jest naprawdę dobry. Miałem już dużo pracy z danymi telemetrycznymi i różnymi innymi sprawami w naszym Kawasaki Ninja ZX-6R, więcej niż w przypadku motocykla Superstock 1000, czyli ZX-10R. Do obecnej chwili odbylismy kilka sucych testów, przyzwczyjam się więc do bardziej miękkich opon i innego zawieszenia. Maszyna prowadzi się świetnie i staram się z nią zaprzyjaźniać. Uwielbiam to." – zakończył Południowoafrykańczyk.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,423 sek