Home / WSS / Nowi zawodnicy w stawce WSS

Nowi zawodnicy w stawce WSS

Do grona zawodników ścigających się w klasie World Supersport Chapioschip dołączyli trzej nowi zawodnicy. Martin Jessopp oraz Patrick ‘PJ’ Jacobsen dołączy do zespołu PTR Honda natomiast Joshua Day będzie zawodnikiem zespołu Go Eleven Kawasaki.

 

Martin Jessopp jest doświadczonym zawodnikiem jeżdżącym do tej pory w British Superbike Championship dosiadając motocykla marki Ducati. Swój najlepszy rezultat podczas startów w tej klasie osiągnął w tym roku, zajmując w końcowej klasyfikacji jedenaste miejsce z najlepszym finiszem na 4 pozycji podczas wyścigu na Donington Park. W przyszłym sezonie będzie partnerem Sama Lowesa, który pomagał mu podczas zawodów na Magny Cours, gdzie startował z dziką kartą.

Jerstem w siódmym niebie wiedząc, że mam wszystko poukładane na 2012 rok. Powiedziałem na koniec sezonu 2011, że moim celem jest aby dostać się do serii World Championschip a seria Supersport stała się najlepszą okazją. Brytyjski zespół PTR był moim numerem jeden i jazda dla tego zespołu jest czymś genialnym. Nie zdarza się często, że zawodnik dostaje taką szansę więc mogę szczerze powiedzieć, że nie mogę być bardziej szczęśliwym.” powiedział 26-cio latek z południowo-zachodniej Anglii.

Kolejnym zawodnikiem, który dołączy do Performance Technical Racing Honda będzie młody Amerykanin Patrick 'PJ' Jacobsen. Osiemnastoletni Jacobsen w ubiegłym sezonie kilkakrotnie finiszował w pierwszej trójce podczas zawodów AMA Daytona Sportbike , gdzie był zawodnikiem Celtic Racing Ducati. Oprócz doświadczenia jakie nabierał podczas startów w AMA Sportbike, „PJ” zdobywał potrzebną wiedzę do startów na europejskich torach serii World Supersport przebywając w MotoGP Academy. Zdbyta wiedza oraz wsparcie PTR Honda może dobrze rokować na starty tego zawodnika w przyszłym sezonie. „Jestem bardzo podekscytowany powrotem na tory w Europie i startami w serii World Supersport z moim nowym zespołem PTR Honda. Zawsze uwielbiałem jeździć na Hondzie a 600 jest w szczególności fantastycznym motocyklem. Znam reputację PTR i Parkalgar i jestem dumny, że mam możliwość jazdy z tak wspaniałym zespołem na niesamowitym motocyklu. Myślę, że nadszedł najlepszy moment na przejście do WSS. Moje doświadczenia i przebyte szkolenia otwarły mi tę drogę ale wiem, że pod wieloma względami zacznę wszystko od początku. Nowi ludzie, nowe tory i styl jazdy – będzie wiele do nauki.” – powiedział Jacobsen.

 

Menadżer zespołu PTR HondaSimon Buckmaster nie krył zadowolenia z faktu pozyskania nowych zawodników.Martin (Jessopp) jest szybki, ma talent i zdolności. PTR jest zespołem posiadającym motocykl i doświadczenia na poziomie Mistrzostw Świata. Dla Martina jest to duży krok naprzód ale jest zdeterminowany aby odnieść sukces a my zrobimy wszystko co w naszej mocy aby mógł pokazać swój potencjał.” – powiedział Buckmaster.

PJ jest obecnie jednym z bardziej ekscytujących i obiecujących zawodników na świecie a teraz cieszymy się, że dołączył do rodziny PTR. On jest młody ale z niesamowitym talentem i nie możemy doczekać się z nim współpracy w World Supersport Championship w sezonie 2012.” – komentował menadżer PTR Honda po ogłoszeniu zawarcia kontraktu z Patrickiem Jacobsenem.

 

Ostatnim zawodnikiem, który w ostatnim czasie dołączył do zespołu walczącego w WSS jest inny Amerykanin – Joshua Day. Day przeszedł do WSS z europejskiej serii Superstock 600, gdzie zakończył swój debiutancki sezon na bardzo dobrej drugiej pozycji na końcowej klasyfikacji. W sezonie 2011 dwa razy zdobywał pole position, wygrał dwa wyścigi a ponadto stawał jeszcze cztery razy na niższych stopniach podium. W przyszłym sezonie zawodnik ten będzie reprezentował zespół Go Eleven Kawasaki. „Jestem bardzo zadowolony z okazji jaką mi dano po zakończeniu wspaniałego sezonu na Kawasaki w STK 600 i zrobię wszystko co mogę aby dać Go Eleven wyniki na jakie zasługują. Znam większość torów i wiem, że mogę być szybki na Kawasaki więc będziemy walczyć o zwycięstwo od pierwszego dnia.” – powiedział Josh Day.

 

Również i właściciel zespołu Gianni Ramello jest bardzo zadowolony z podpisanego kontraktu. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Josha w Stock 600, miałem takie marzenie aby mieć go kiedyś w swoim zespole. Teraz ten sen stał się rzeczywistością. Myślę, że Josh ma wielkie zalety i że razem możemy dokonać wielkich rzeczy. Zespół jest bardzo podekscytowany i nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy.” – dodał Ramello.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,367 sek