Home / WSS / Patrick Jacobsen: Najpierw mistrzostwo, potem World Superbike

Patrick Jacobsen: Najpierw mistrzostwo, potem World Superbike

patrick-jacobsen-pj

Nawet wtedy, kiedy Patrick Jacobsen podpisał już kontrakt z MV Agustą na starty w Mistrzostwach Świata Supersport, Amerykanin wciąż z zazdrością spogląda na klasę Superbike.

Niewiele brakowało, a nowojorczyk mógł zostać w 2017 roku na lodzie. Jego umowa przedwstępna na starty w Moto2 teamem Leopard została zerwana. Na jego szczęście wydał się on MV Aguście zaskakująco perspektywicznym zawodnikiem i Włosi z Varese postanowili zatrudnić 23-latka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie miałem żadnych informacji, że MV Agusta chce dalej uczestniczyć w mistrzostwach. Zespół skontaktował się z moim menedżerem, co poskutkowało lotem do Europy na test. Miałem jeszcze kilka rzeczy… ale myślę, że MV Agusta jest najlepsza dla mojej przyszłości. Już na 2016 rok prawie związaliśmy się kontraktem. Na szczęście wciąż byli mną zainteresowani, chociaż mój ostatni sezon nie należał do najbardziej udanych.”

„Będę się starał wygrać jak najwięcej wyścigów z nadzieją zostania Mistrzem Świata. Po tym chętnie przesiadłbym się do World Superbike. Myślę, że mógłbym być szybszy na motocyklu Superbike, niż na 600-tce. MV Agusta w zeszłym roku znacząco poprawiła swoją F4. Leon Camier jeździł na niej regularnie w Top 6. Ten motocykl zrobił na mnie wielkie wrażenie i z pewnością będzie jeszcze lepszy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,306 sek