Home / Slider / Poprzednio Giacomo Agostini, teraz Jules Cluzel. Sukces po 38 latach

Poprzednio Giacomo Agostini, teraz Jules Cluzel. Sukces po 38 latach

Jules Cluzel

38 lat upłynęło od ostatniego sukcesu wyścigowego marki MV Agusta w mistrzostwach świata. Giacomo Agostini wygrał wtedy (1976 r.) rundę na Nurburgringu, dosiadając 4-cylindrowego motocykla o pojemności 500ccm. Teraz włoska marka znów jest na szczycie, triumfując w pierwszej eliminacji sezonu World Supersport na torze Phillip Island.

A wszystko to w debiucie we współpracy z mistrzowskim zespołem Yakhnich Motorsport. Julez Cluzel startował z odległego, 13. pola, ale szybko przebijał się do przodu i już po niedługim czasie znalazł się za czołową grupą. Trochę pomogło szczęście – przerwanie wyścigu po awarii jednego z motocykli, a potem wywrotki Kenana Sofuoglu i Michaela van der Marka pomogły w zyskaniu pozycji. Cluzel musiał jednak stoczyć pasjonujący pojedynek na dystansie pięciu okrążeń, podczas którego nie dał szans Kevovi Coghlanowi i Raffaelle de Rosie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mieliśmy niesamowitego pecha tak podczas testów, jak i na początku weekendu. Przejechaliśmy o wiele mniej okrążeń niż planowaliśmy. Po tym wszystkim to zwycięstwo jest jak marzenie! Przed startem powiedziałem moim mechanikom, że zamierzam dać z siebie absolutnie wszystko i tak się właśnie stało, nie było choćby jednego błędu. To zasłużone zwycięstwo. Przed nami wciąż daleka droga, ale jesteśmy przekonani, że motocykl i zespół mają ogromny potencjał.” – mówił po wyścigu szcześliwy Jules Cluzel.

Zachwycony zwycięstwem był również Giovanni Casiglioni, prezydent marki MV Agusta: “Wspaniałe zwycięstwo, emocje nie do opisania. Chciałbym zadedykować tę pierwszą wygraną mojemu ojcu, którego wiara w markę MV oraz sukces w powrocie do wyścigów były niezachwiane, a także zmarłemu ojcu Briana Gillena (menedżera MV Agusta Reparto Corse). Chcę podziękować zespołowi Yakhnich Motorsport i każdemu, zaangażowanemu w ten projekt.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,439 sek