Home / WSS / Projekt MV Agusty wstrzymany

Projekt MV Agusty wstrzymany

W ostatnim tygodniu Francis Batta odbył kolejną już podróż do miejscowości Varese we Włoszech, by spotkać się z Giovannim Castiglionim i Massimo Bordim. Wizyta miała na celu doprecyzowanie planów producenta dotyczących ewentualnego rozpoczęcia projektu budowy zespołu mającego startować w serii World Supersport i późniejszym awansie do klasy Superbike.

Plany Belga przewidywały kilka startów już w tym sezonie w kategorii popularnych 'sześćsetek’ i pełne zaangażowanie już rozwiniętym motocyklem w sezonie 2013.  Rok później zespół Alstare miał w planach ściganie się sztandarowym modelem MV Agusty w klasie Superbike. Rozstrzygnięcia rozmów przyniosły jednak nieco smutne dla fanów motoryzacji wieści.

Sam Francis zaproponował ze swojej strony całą infrastrukturę zespołu zarówno od strony technicznej jak i organizacyjnej. Z pomocą wsparcia fabryki chciał również prowadzić R&D motocykla. Resztę potrzebnego wsparcie finansowego miała zapewnić Włoska marka. Na obecną chwilę nic takiego się jednak nie wydarzy.  Włodarze Agusty poinformowali Battę, że na aktualnie wszystkie środki finansowe planują ulokować w gałąź produkcyjną swojej firmy oraz istotny nowy projekt, który swoją premierę będzie miał pod koniec tego sezonu.

Castiglioni jednak wyraził chęć rozpoczęcia współpracy z zespołem Alstare  niemal od zaraz, jeśli ten zorganizuję pełny pakiet funduszy potrzebnych do prowadzenia zespołu w sezonie 2012. Niestety biorąc pod uwagę, że początek sezonu już za niespełna miesiąc ciężko jest uwierzyć w takowy rozwój wydarzeń. Można mieć więc nadzieję, że plany zasłużonej, włoskiej marki nieco przesuną się w czasie i nie zostaną zupełnie zaniechane. Bardzo możliwe, że wspomniany przez Castiglioniego projekt, którego premiera ma odbyć się końcem tego roku przyspieszy nieco bieg wydarzeń i już w kolejnym sezonie zobaczymy MV Agustę ponownie na padoku mistrzostw świata.

AUTOR: Redakcja

komentarze 2

  1. Paweł #team gixxer

    może nie wystartują na początku sezonu ale z dziką kartą w innych rundach

  2. Oby, bo możliwości do walki w czubie na pewno mają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,504 sek