Home / Slider / Robin Mulhauser oficjalnie zawodnikiem MŚ World Supersport

Robin Mulhauser oficjalnie zawodnikiem MŚ World Supersport

robin-mulhauser

Przejście Robina Mulhausera z Mistrzostw Moto2 do Mistrzostw Świata Supersport było pewne od dłuższego czasu. Szwajcar będzie dosiadał motocykla Hondy zespołu PTR.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już od połowy października pojawiły się słuchy, że Robin Mulhauser przejdzie z Moto2 do MŚ Supersport. Szwajcar prowadził rozmowy z brytyjskim zespołem PTR Honda Team, który w sezonie 2016 świętował razem z Kylem Smithem zwycięstwo w mokrym wyścigu w Assen i na pustynnym obiekcie Losail w Katarze. Smith zakończył sezon na solidnym piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Bez żadnych interesujących ofert ze strony zespołów w pośredniej klasie mistrzostw prototypów 25-latek zdecydował się na zmianę. Po tym jak Randy Krummenacher zdecydował się na przejście do Mistrzostw Superbike, Mulhauser będzie kolejnym przedstawicielem Kraju Helwetów w stawce. „Podczas startów w Moto2 nauczyłem się bardzo wiele, dorosłem jako człowiek i sportowiec. Myślę, że to doświadczenie pomoże mi być w sezonie 2017 w szczycie stawki.” – mówi pełen nadziei Mulhauser.

„Mistrzostwa Świata Supersport są dla mnie szansą powrotu do mojej starej miłości. Motocykl drogowy znam jeszcze z Europejskich Mistrzostw Superstock. Przede wszystkim udział w tej serii da mi więcej pewności siebie. Cieszę się czekając na nowy sezon. Chcę pokazać dobre wyniki i całkowicie rozkoszować się jazdą.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,302 sek