Home / Slider / Sandro Cortese zmienia front! Pojedzie w World Supersport

Sandro Cortese zmienia front! Pojedzie w World Supersport

Jeszcze niedawno plotki łączyły go z posadą w MotoGP w zastępstwie za swojego rodaka, Jonasa Folgera, w ekipie Tech 3 Yamahy (pisaliśmy o tym TUTAJ), a teraz ogłoszona została umowa Sandro Cortese z zespołem Kallio Racing. Niemiec będzie drugim zawodnikiem tej stajni w serii mistrzostw świata World Supersport. Cortese jest mistrzem świata Moto3 z roku 2012. W grand prix spędził aż 13 sezonów. Motocykl Yamaha YZF-R6 testował już tydzień temu na torze w Jerez de la Frontera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem naprawdę szczęśliwy. Długo trwało, zanim doszliśmy do etapu finalizacji, ale teraz wszystko jest już ustalone. Jestem naprawdę podekscytowany, że jadę do Ausrtalii na pierwszy wyścig World Supersport. To zupełnie inny motocykl niż ten, do którego jestem przyzwyczajony, ale po trzech dnaich testów czuję się naprawdę komfortowo i jestem zadowolony z motocykla. Mogę powiedzieć, że tempo jest już odpowiednie.” – powiedział Sandro Cortese. “Dobrze, że mamy jeszcze dwa dodatkowe dni testów na Phillip Island przed wyścigiem. Tam zobaczymy, gdzie jesteśmy w porównaniu do innych. Musimy być cierpliwi, ale czuję się pewny w tym zespole.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
102 zapytań w 0,323 sek