Home / Slider / Sofuoglu kontuzjowany! Cios w walce o tytuł

Sofuoglu kontuzjowany! Cios w walce o tytuł

Kenan Sofuoglu nie weźmie udziału w niedzielnym wyścigu World Supersport we Francji i tym samym bardzo może skomplikować się jego sytuacja w mistrzostwach świata. Turecki zawodnik awansował na pozycję lidera, ale w dziesiątej rundzie nie pojedzie z powodu poważnej kontuzji miednicy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sofuoglu przewróciłsię w sobotnich kwalifikacjach. Zdiagnozowano u niego pęknięcie miednicy w trzech miejscach, co wyklucza go z udziału w wyścigu. Co więcej, uraz wymaga zabiegu operacyjnego. Mimo opuszczenia dwóch pierwszych rund w tym roku, Sofuoglu był w stanie zanotować potem serię zwycięstw, dzięki czemu został liderem i wydawało się, że kolejny, rekordowy tytuł mistrzowski jest tylko kwestią czasu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,416 sek