Home / WSS / Sofuoglu mógł opuścić rundę na Imoli

Sofuoglu mógł opuścić rundę na Imoli

Kenan Sofuoglu

Kenan Sofuoglu wyznał, że miał wycofać się z rundy World Supersport na Imoli – syn byłego mistrza świata walczy o życie w szpitalu w Turcji.

W piątek ujawniono, że Hamza, urodzony w marcu, tydzień temu trafił do szpitala z krwotokiem mózgowym. Lekarze nie dawali mu zbyt wielkich szans na przeżycie. Na pewien czas stanęło również serce syna Sofuoglu.

Po operacji mały Hamza wciąż jest podpięty do respiratora, a jego stan lekarze nadal określają jako krytyczny. Zawodnik zdecydował się jednak udać do Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Moim planem było opuszczenie tego wyścigu, ale po operacji zobaczyłem, że (syn) naprawdę walczy o przeżycie. Otrzymałem wielkie wsparcie od prezydenta Turcji jak i innych w tym kraju. Pomyślałem, że nie powinienem odpuszczać mojej roboty.” – powiedział Sofuoglu.

„Sytuacja nie jest dobra, cały czas „wiszę” na telefonie. Moja żona i rodzina czują, że powinienem przyjechać, co godzinę dzwonią z nowymi informacjami. W ten weekend wszyscy pytają mnie o Hamzę.” – dodał.

Kenan Sofuoglu prowadzi w klasyfikacji generalnej WSS, a w kwalifikacjach na Imoli zajął drugie miejsce, za głównym kontrkandydatem do mistrzostwa, Julesem Cluzelem.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Oby wszystko było w porządku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 2,178 sek