Home / WSS / Sofuoglu wygrywa w Hiszpanii, kolejny dramat Cluzela

Sofuoglu wygrywa w Hiszpanii, kolejny dramat Cluzela

Kenan Sofuoglu

Kenan Sofuoglu wygrał wyścig World Superport na torze Motorland Aragon. Turek miał ułatwione zadanie po tym, jak z toru zjechał walczący z nim zacięcie o prowadzenie Jules Cluzel. Francuz po raz kolejny w tym roku zaliczył awarię MV Agusty jadąc na czele, nic więc dziwnego, że zrozpaczony długo nie podnosił się z pobocza toru.

Drugi na mecie był PJ Jacobsen, który jeszcze na początku wyścigu jechał na prowadzeniu, ale potem zmienili go Sofuolu z Cluzelem. Podium wyścigu uzupełnił Kyle Smith, dla którego to dopiero trzeci wyścig WSS i pierwsze TOP3. Dla Kenana Sofuoglu jest to pierwsze zwycięstwo w tym roku. Po trzech rundach został liderem mistrzostw świata WSS. W żwirze wyścig zakończył były już lider cyklu, Ratthapark Wilairot, który upadł po kontakcie z jednym z rywali.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki już za chwilę…

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,360 sek