Home / WSS / Szkopek dziesiąty, Lowes na czele w Australii

Szkopek dziesiąty, Lowes na czele w Australii

Reprezentujący barwy Bogdanki, Paweł Szkopek zakończył dwudniowy, oficjalny test przed pierwszą rundą motocyklowych MŚ World Supersport w Australii ze świetnym, dziesiątym czasem.

Jedyny Polak w stawce, ośmiokrotny mistrz kraju bardzo szybko znalazł odpowiednie ustawienia swojej Hondy pracując wspólnie z szefem mechaników, Damianem Sapińskim, co pozwoliło Szkopkowi na złapanie świetnego tempa i ostatecznie dziesiąty czas testów na torze Phillip Island. Drugiego dnia rano najlepszy czas w grupie 28 zawodników uzyskał reprezentujący barwy Bogdanka PTR Honda Brytyjczyk Sam Lowes, który jako jedyny zszedł wówczas poniżej bariery 1 minuty i 35 sekund. 21-latek zakończył testy z czwartym czasem i liczy na walkę o czołowe pozycje w pierwszym wyścigu sezonu.

Idealne warunki pogodowe na torze Phillip Island wykorzystał także debiutujący w zespole i MŚ World Supersport Mathew Scholtz z RPA. 19-latek świetnie odnalazł się na nowym dla siebie torze, kończąc testy na wysokiej, 12 pozycji w stawce 28 zawodników.

W piątek i sobotę zawodników World Supersport czekają treningi i wolne i kwalifikacje przed pierwszym wyścigiem sezonu, który w niedzielę, na żywo o godzinie 3:15 rano, pokaże stacja Eurosport. Więcej  informacji o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

Sam Lowes: „To był bardzo udany test. Sprawdziliśmy wiele rzeczy i dobrze rozpoczęliśmy tydzień. Na 20 minut przed końcem zaliczyłem niegroźny upadek i straciłem trochę czasu, ale ostatecznie jestem czwarty i dobrze czuję się na motocyklu, więc nie mogę już doczekać się weekendu. Nasze tempo wyścigowe jest bardzo dobre. W trakcie weekend chcemy jeszcze sprawdzić kilka ustawień, ale jestem przekonany, że będziemy walczyć o zwycięstwo.”

Paweł Szkopek: „Bardzo się cieszę, że pracuję w tym roku z moim nowym szefem mechaników, Damianem Sapińskim i moim bratem Markiem jako mechanikiem. Nie tylko mówimy w tym samym języku, ale Damian także wierzy w mój styl jazdy i informacje, jakich udzielam, czego owoce zebraliśmy dzisiaj. PTR przygotował dla nas świetny motocykl, a podczas testów byliśmy w stanie dopasować ustawienia do mojego stylu jazdy. Zmieniliśmy geometrię, dzięki czemu czuję się pewniej i jestem szybszy podczas hamowania oraz wejść w zakręty. To wszystko sprawiło, że mogłem uzyskać dzisiaj dziesiąty czas i jestem bardzo pewny siebie przed weekendem. Mamy jeszcze kilka rozwiązań do przetestowania podczas treningów, ale już dzisiaj nie mogę doczekać się wyścigu.”

Mathew Scholtz: „Jestem bardzo zadowolony, ponieważ przetestowaliśmy wiele rzeczy i jesteśmy dobrze przygotowani do weekendu. Pierwszego dnia uczyłem się motocykla i toru. Dzisiaj dopracowywaliśmy ustawienia i robiliśmy postępy krok po kroku. Phillip Island to szybki i płynny tor; zdecydowanie jeden z moich ulubionych. W trakcie weekendu chcę nauczyć się jeszcze więcej, pojechać szybciej i zakończyć wyścig w pierwszej dwunastce.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników testów. Paweł jest w pierwszej dziesiątce, co bardzo nas cieszy. PTR przygotował dla niego świetny motocykl, a w pełni polska ekipa kierowana przez Damiana Sapińskiego wykonała świetną pracę nad ustawieniami. To świetne, że wszyscy nasi zawodnicy byli podczas testów w czołówce, ale najważniejsze jest to, co wydarzy się w niedzielę podczas wyścigu.”

Najlepsze czasy testu:

1. Parkes B. (AUS) Honda CBR600RR 1’34.585
2. Sofuoglu K. (TUR) Kawasaki ZX-6R 1’34.604
3. Foret F. (FRA) Kawasaki ZX-6R 1’34.866
4. Lowes S. (GBR) Bogdanka PTR Honda Honda CBR600RR 1’34.957
5. Cluzel J. (FRA) Honda CBR600RR 1’35.131
6. Iannuzzo V. (ITA) Triumph Daytona 675 1’35.362
7. Morais S. (RSA) Kawasaki ZX-6R 1’35.701
8. Quarmby R. (RSA) Honda CBR600RR 1’35.824
9. Nemeth B. (HUN) Honda CBR600RR 1’35.873
10. Szkopek P. (POL) Bogdanka Honda PTR Honda CBR600RR 1’36.009
12. Scholtz M. (RSA) Bogdanka PTR Honda Honda CBR600RR 1’36.217

 

 

 

 

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Chciałbym wierzyć, że Paweł w tym roku żwiru się nie nażre:P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 3,001 sek