Home / WSS / Szósty w PTR Honda

Szósty w PTR Honda

20-letni reprezentant Republiki Południowej Afryki Ronan Quarmby będzie szóstym i prawdopodobnie ostatnim zawodnikiem zespołu PTR Honda w sezonie 2012.

Zespół Performance Technical Racing do maksimum wykorzystuje zasadę dostepności jednego motocykla przypadającego na każdego zawodnika, która to została wprowadzona w WSS w sezonie 2011. Dzięki temu w stawce World Supersport zobaczymy aż szóstkę motocyklistów na Hondach przygotowanych przez PTR: poza Pawłem Szkopkiem i Samem Lowesem, którzy będą występować pod szyldem Bogdanki, pojadą jeszcze Martin Jessop, Mathew Scholtz, PJ Jacobson i wymieniony wcześniej Quarmby.

20-latek jest mistrzem w południowoafrykańskiej edycji Supersportów. W WSS przejechał właśnie pierwszy pełny sezon na motocyklu Triumph w zespole Suriano, w klasyfikacji generalnej meldując się na osiemnastym miejscu. Po raz pierwszy na Hondzie pojawi się podczas testów w Almerii w dniach 19-20 stycznia. Kolejne testy będą już bezpośrednim przygotowaniem do otwarcia sezonu na Phillip Island.

 


"Chciałem podziękować zespołowi PTR za możliwość jazdy dla nich w sezonie 2012 – taka okazja zdarza się raz w życiu. Jestem niesamowicie podekscytowany, że będę mógł reprezentować tak wspaniałą stajnię. Wiem, że w przeciągu sezonu uda mi się stanąć na podium." – powiedział Ronan Quarmby. "Moim celem na sezon 2012 jest dalsze zaznajamianie się z rodziną WSBK. Teraz, gdy mam już roczne doświadczenie w poznawaniu torów i nowych przyjaciół, sprawy wyglądają dla mnie naprawdę dobrze. Nie mogę doczekać się już pierwszego testu w Almerii."

Zadowolony z pozyskania nowego zawodnika jest również menadżer zespołu PTR Honda, Simon Buckmaster: "Rozmawialiśmy z Ronanem jeszcze przed sezonem 2011 i pozostawaliśmy w stałym kontakcie. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się podpisać z nim umowę na sezon 2012. Jestem pewien, że Ronan będzie miał dobre tempo od samego początku. Myślę, że jego życzenie wywalczenia miejsca na podium już w sezonie 2012 spełni się wcześniej czy później. Mamy młody, utalentowany skład na sezon 2012."

Najważniejszą bronią zespołu PTR złożonego z sześciu zawodników ma być Sam Lowes, dla którego będzie to drugi pełny sezon w World Supersport. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, cały skład zespołu PTR będzie musiał zostać podzielony na trzy osobne "podzespoły", po dwóch motocyklistów w każdym. Ostatnie sukcesy PTR to walka o tytuły mistrzowskie wraz z Eugenem Lavertym w sezonach 2009 i 2010.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,374 sek