Home / WSS / Wilairot w World Supersport

Wilairot w World Supersport

Ratthapark WILAIROTFani tajlandzkiego kierowcy Ratthaparka Wilairota, znów będą mogli dopingować go na torach całego świata. Jednak tym, razem, nie będzie walczył o punkty w motocyklowych Mistrzostwach Świata klasy Moto2, ale w Mistrzostwach Świata Supersport.

Po raz ostatni, zawodnika z Tajlandii mogliśmy obserwować w sezonie 2013, podczas Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring. Był wówczas zawodnikiem zespołu PTT Honda Gresini Moto2, z którym startował w sezonie 2012 i 2013. Natomiast jego najlepszym osiągnięciem w historii startów w Grand Prix, było zajęcie czwartej pozycji podczas wyścigu na torze w Assen w roku 2010.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po półrocznym urlopie od ścigania – podczas którego był trenerem swojego zastępcy w zespole Gresini Moto2 (Thitiponga Warokorna), ponownie wraca do ścigania na światowych arenach. Będzie to jednak seria World Supersport Championship, gdzie wraz z zespołem Core PTR Honda, będzie starał się walczyć o jak najwyższe cele.

„Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że mogę jeździć dla zespołu Core PTR Honda w World Supersport Championship. Nasze cele są takie same. Chcemy kończyć wyścigi w czołówce i walczyć o podia. Myślę, że razem jesteśmy w stanie tego dokonać i nie mogę się już doczekać lepszego poznania zespołu i motocykla.” – powiedział Ratthapark Wilairot.

Najbliższą do tego okazję, były zawodnik Moto2 będzie miał podczas testów, które odbędzie w portugalskim Portimao w dniach 19 i 20 stycznia.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,293 sek