Home / Slider / World Supersport również z udziałem Suzuki

World Supersport również z udziałem Suzuki

Phoenix Racing Suzuki WSS World Supersport

Stawka w MŚ Supersport w sezonie 2017 będzie potężna – obok Hondy, MV Agusty, Kawasaki, Triumpha i Yamahy pojawi się również Suzuki. Phoenix Racing zamierza wystawić co najmniej dwa motocykle GSX-R 600.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Radosne rozwinięcie sytuacji w MŚ Supersport – Razem z Phoenix Racing Suzuki wystawi maszyny z solidnym zespołem, który w ramach ESS weźmie udział w europejskich wyścigach pomijając jednak spotkania poza Starym Kontynentem.

Zespół dowodzony przez Domenico Fassanellę wystawi również dwa motocykle w Europejskim Pucharze Supersporck 1000.

Pierwszym zawodnikiem jest Connor London (drugi po lewej), którego nie trzeba było specjalnie zachęcać. 21-latek z Nowej Zelandii brał w minionym sezonie udział w ośmiu wyścigach European Junior Cup punktując w dwóch wyścigach. Rok 2014 zakończył on bądź co bądź na 12 pozycji w generalce. „To będzie dla mnie pierwszy sezon w klasie Supersport, ale chcę zebrać tyle punktów ile to możliwe.” – mówił London, który jest dobrym kolegą Kyle’a Smitha.

Drugim zawodnikiem będzie 16-letni Jacopo Cretaro (trzeci po lewej). Rzymianin nie brał jeszcze udziału w międzynarodowych zmaganiach i dotychczas jeździł w hiszpańskiej serii Superstock 600.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,476 sek