Home / Slider / WSS, Portimão: Caricasulo wygrywa najbardziej zwariowany wyścig w historii!

WSS, Portimão: Caricasulo wygrywa najbardziej zwariowany wyścig w historii!

Wyścig Mistrzostw Świata Supersport w Portimão z pewnością przejdzie do historii. Lider generalnej klasyfikacji Sandro Cortese wypadł z toru, ale i tak zajął solidne piąte miejsce. Za to zasłużony zwycięzca wyścigu Lucas Mahias znalazł się poza punktacją. Tryumfował za to Federico Caricasulo z fabrycznego zespołu Yamahy.

Już podczas drugiego okrążenia doszło do rozstrzygającego momentu wyścigu WSS na portugalskim torze Portimão. Lider Mistrzostw Świata Sandro Cortese chciał wyprzedzić swojego największego rywala Julesa Cluzela. Niemiec jednak upadł na nierówności asfaltu i zabrał ze sobą z toru Francuza. Zawodnik Kallio Racing kontynuował jednak jazdę. Julez Cluzel (co chyba w ogóle nikogo nie dziwi) klął po całym zajściu jak szewc i nie zostawił na Niemcu suchej nitki. Francuz po wszystkim przeprosił za swoje zachowanie, choć na pewno jako drugiemu zawodnikowi w generalce było mu żal straconych punktów.

Dla Cortese wyścig rozpoczął się po raz drugi, tym razem z 20 miejsca. Mistrz Świata Moto3 z 2012 narzucił bardzo mocne tempo i wyprzedzał po trzech zawodników na okrążeniu. Jego widowiskowa jazda dała mu piąte miejsce.

Na czele wyścigu toczyła się bezpardonowa walka aż do ostatniego okrążenia. Mistrz Świata już po pierwszym okrążeniu wysunął się na prowadzenie i bronił swojej pozycji aż do ostatniego wyścigu. Wtedy jednak Francuz zauważalnie zaczął cierpieć z powodu zużycia opon. Ponieważ w tle miał miejsce poważny wypadek, wyścig został przerwany. Zmagania rozpoczęły się ponownie, a zawodnicy wystartowali zgodnie ze stanem z 17 okrążenia.

Jednak żeby zająć pozycję w punktach Mahias musiał zjechać do boksu. Zawodnik Yamahy upadł przy tym dwukrotnie. Było to jednak daremne. Francuz został wykluczony ze zmagań za to, że podczas walki o skrócenie dystansu użył niedozwolonego fragmentu toru.

Kuriozalny koniec zwariowanego wyścigu.

Wyścig wygrał za to drugi zawodnik GTR Yamaha, Federico Caricasulo. Drugi stopień podium padł łupem Kyle’a Smitha, który stoczył bardzo przyjemną walkę z Raffaele De Rosą z zespołu MV Agusty.

Mimo finiszu na piątym miejscu Sandro Cortese powiększył swoją przewagę w Mistrzostwach Świata nad Cluzelem do 16 punktów. Trzeci jest Federico Caricasulo z 20 punktami straty do Niemca.

Swój pierwszy wyścig World Supersport ukończył Hector Barbera. Hiszpan startujący w miejsce utytułowanego Kenana Sofuoglu zajął dziesiąte miejsce.

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.