Home / Slider / WSS300, Aragon: Odległa pozycja Daniela Blina, wolne Yamahy

WSS300, Aragon: Odległa pozycja Daniela Blina, wolne Yamahy

Dopiero na 26. pozycji Daniel Blin ukończył niedzielny wyścig mistrzostw świata World Supersport 300 w Hiszpanii. Może jednak być usprawiedliwiony, ponieważ organizatorzy wyraźnie błędnie zbilansowali osiągi poszczególnych motocykli. Maszyna Yamahy, z jakiej korzysta Blin, była znacznie gorsza od konkurencji. Najlepszy zawodnik na YZR-R3 był zaledwie 13. Różnice były najlepiej widoczne na prostych, gdzie prędkość maksymalna Yamahy była gorsza nawet o kilkanaście km/h.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścig ukończyło 30 zawodników. Daniel Blin był najlepszy w ostatniej grupie pięciu motocyklistów. Wygrał Holender Koen Meuffels na KTM, przed Scottem Deroue i Miką Perezem (obaj Kawasaki). Prawdopodobnie przed kolejną rundą WSS300, w której również wystartuje Daniel Blin, osiągi motocykli zostaną  nieco zrównane. Pełne wyniki wyścigu WSS300 z Motorland Aragon można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: facebook.com/blineQ222

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Powinna być jedna pojemność dla wszystkich i nie byłoby potrzeby bilansowania osiągów co z kolei prowadzi do wynikających z tego niesprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,438 sek