Home / WSS / WSS300, Assen: Hendra Pratama wygrywa Superpole, Daniel Blin awansuje z 22. czasem

WSS300, Assen: Hendra Pratama wygrywa Superpole, Daniel Blin awansuje z 22. czasem

Galang Hendra Pratama na Yamasze wygrał kwalifikacje World Supersport 300 w Holandii. Do wyścigu zakwalifikował się Daniel Blin, który uzyskał 22. czas. Przez złe warunki nie odbył się sobotni “wyścig ostatniej szansy” – ostatni zawodnicy dołączą do stawki niedzielnego wyścigu głównego po porannej rozgrzewce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Szalony drugi dzień w Assen na drugiej rundzie WSS300! Coś się komuś pomyliło i zamiast słońca na kwalifikacje powitał nas śnieg i temperatury bliskie zera. Pomimo wysiadki na trzecim okrążeniu udało mi się zrobić dwa mierzone kółka i czas 1:53:4s, gdy śnieg dopiero zaczynał padać, co dało mi ósmą pozycję w mojej grupie i awans do głównego wyścigu w niedzielę. W drugiej brygadzie zawodników śnieg przestał padać, a tor się wysuszył przez co jutro do wyścigu wystartuje z 22 pozycji.” – napisał na facebooku Daniel Blin.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,430 sek