Home / Slider / WSS300, Portimao: Debiut Blina poza punktami, historyczny wyczyn Any Carrasco (+wideo)

WSS300, Portimao: Debiut Blina poza punktami, historyczny wyczyn Any Carrasco (+wideo)

Na tej samej pozycji co pozycja startowa zakończył swój debiut w mistrzostwach świata World Supersport 300 Daniel Blin. Torunianin w stawce 37 zawodników stoczył kilka pojedynków i dojechał do mety na 20. miejscu. Zwyciężyła na ostatniej prostej znana z mistrzostw świata Moto3 Ana Carrasco. Jest to pierwszy w historii przypadek, że wyścig o randze mistrzostw świata wygrywa kobieta!

Blin po starcie awansował na 18. pozycję, ale potem to rywale dysponowali lepszym tempem od Polaka. Im jednak wyścig zbliżał się ku końcowi, Blin zyskiwał pozycje i awansował z 26. na 20. pozycję. Było to maksimum, na jakie było stać naszego zawodnika, bowiem strata do pozycji 19. wynosiła w tym momencie kilkanaście sekund i okazała się nie do odrobienia, mimo ambitnej postawy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z występu swojego zawodnika bardzo cieszy się zespół  Wójcik FHP Racing Team : “Polski debiutant, jeden z najmłodszych i zdecydowanie najmniej doświadczony zawodnik w stawce 37 najszybszych nastolatków z całego świata, po szalonej walce ukończył swój debiut w motocyklowych MŚ World Supersport 300 na 20. pozycji! 15-latek z Torunia po starcie z wywalczonego dzień wcześniej 20. pola najpierw o sekundę poprawił swój czas z kwalifikacji, a następnie do samej mety toczył niesamowicie zaciętą walkę w grupie aż sześciu zawodników. Walkę, którą wygrał, finiszując na 20. pozycji, co jest naprawdę dobrym debiutem w tak mocnej serii.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Finisz wyścigu WSS300 w Portimao

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Fajny wyścig, jak to i w Moto3, tak i tu decyduje ostatnia prosta. Całe szczęście, że dołączył do walki Coppola, to nie mieliśmy całego hiszpańskiego podium.

  2. Szalone są te wyścigi, niektórzy wybierają bardzo fantazyjne linie przejazdu. Dobre miejsce Blina, gratulacje..

  3. Dobry wyścig Daniela. Szkoda tylko tej straty do zawodników przed nim, ale jak na pierwszy raz to i tak OK.

    No i brawa dla Any Carrasco. Osobiście tylko mam nadzieję że jej zwycięstwo nie będzie wykorzystywane przez wiadomo kogo.

  4. gratulacje. jakim cudem ana objechala tych wszystkich chlopakow? szacun dla niej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,639 sek