Home / Slider / Zespół Oliveiry ma dziką kartę na WSS300

Zespół Oliveiry ma dziką kartę na WSS300

Miguel Oliveira, mimo że sam wciąż wspina się po kolejnych stopniach juniorskiej kariery i dopiero za rok zadebiutuje w MotoGP wraz z KTM, już od dawna pomaga młodym zawodnikom. W najbliższej rundzie World Supersport 300 w Portimao prowadzony przez niego zespół otrzymał dziką kartę. Na motocyklu o najmniejszej pojemności wystartuje Pedro Fragoso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Będzie to dla niego debiut w imprezie o randzie mistrzostw świata. Fragoso ściga się w szkółce motocyklowej Oliveira Cup od 2016 roku. Na razie jest piąty w lokalnych mistrzostwach. Ma dopiero 15 lat. Runda w Portugalii odbędzie się w dniach 14-16 września. Wystartuje w niej również Daniel Blin, jedyny obecnie Polak w mistrzostwach świata.

Fot. worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Mateusz Hulewicz juz szybszy od Blina na torze Bydgoszcz a zaraz bedzie jeszcze szybszy – dawac go do Mistrzostw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,286 sek