Home / Slider / Zwycięzca z Lausitzringu zastąpi Kenana Sofuoglu

Zwycięzca z Lausitzringu zastąpi Kenana Sofuoglu

W dwóch kolejnych wyścigach World Supersport zabraknie Kenana Sofuoglu. Turecki zawodnik boryka się z odnowioną kontuzją i nie wystartuje w wyścigach na Motorland Aragon oraz Assen. Zastąpi go reprezentujący RPA Sheridan Morais, który rok temu wygrał wyścig w Niemczech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sofuoglu ponownie uszkodził miednicę, upadając w pierwszej rundzie sezonu w Australii. 33-latka w barwach Kawasaki zastąpi Morais, mający spore doświadczenie w mistrzostwach świata. W 2012 roku, jeżdżąc dla oficjalnego zespołu Kawasaki Południowoafrykańczyk wywalczył pierwsze podium, na koniec roku plasując się na szóstej pozycji.

W zeszłym roku było lepiej, bowiem Morais był czwarty, jeżdżąc na Yamasze. Wygrał wyścig w Niemczech, jednak nie znalazł posady na rok 2018. Ma za sobą również pełny sezon w World Superbike, jednak bez sukcesów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,423 sek