Home / Moto2 / Moto3 / Ana Carrasco wraca do Moto3!

Ana Carrasco wraca do Moto3!

Ana Carrasco w sezonie 2022 powraca do ścigania w grand prix! Hiszpanka napisała historię, zostając pierwszą kobietą w zawodach rangi mistrzostw świata rozgrywanych pod egidą FIM która zdobyła tytuł – w 2018 roku sięgnęła po koronę w klasie World Supersport 300.

W pięciu latach jakie spędziła w tej serii zawsze wygrywała co najmniej jeden wyścig w sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Carrasco brała pod uwagę awans do klasy World Supersport, testowała motocykl tej kategorii, jednak finalnie trafi do Moto3, skąd odeszła osiem sezonów wcześniej. Przejechała trzy pełne sezony. Najlepszy był ten debiutancki, 2013: w finale w Walencji zajęła 8. miejsce.

W dwóch kolejnych latach już nie punktowała. Carrasco w zespole BOE SKX zastąpi Davida Salvadora. Jej partnerem zespołowym będzie rodak – David Munoz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Czemu Davida Salvadora zastępują właśnie ją? Będzie zamiatała tyły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,549 sek