Home / Moto2 / Moto3 / Biaggi zakontraktował Arona Caneta

Biaggi zakontraktował Arona Caneta

W przyszłym roku w stawce Moto3 zobaczymy zespół, należący do Maxa Biaggi. Pierwszym zawodnikiem będzie Aron Canet. Zespół, o nazwie Max Racing będzie prowadzony we współpracy z dotychczasową ekipą Schedl GP – mający w tym roku na koncie zwycięstwo w Jerez wraz z Phillippem Oettlem.

Max Biaggi, mający na koncie tytuły mistrza świata klasy 250ccm w grand prix oraz w World Superbike, założył zespół po zakończeniu kariery zawodniczej, w 2016 roku. Wystawiał go do walki w mistrzostwach Hiszpanii i Włoch w Moto3. Włoch wciąż jest ambasadorem Aprilii, oraz jednego z zespołów Formuły E.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aron Canet w zespole Maxa Biaggi – poprzez współpracę z Schedl GP – zastąpi wspomnianego wcześniej Oettla, który wraz z zespołem Tech3 będzie jeździł w pośredniej kategorii grand prix – Moto2.

Canet zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji Moto3. Czterokrotnie w tym roku stanął na podium – za każdym razem na drugim stopniu. Lepszy był jego ubiegły sezon – wygrał trzy wyścigi, a lepsi w generalce byli tylko Joan Mir i Romano Fenati. Główni tegoroczni rywale awansują do Moto2 i może to być wielka szansa na tytuł dla Caneta.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ależ będzie walka Sky VR46 vs Max Racing! :D

  2. Max Biaggi team – no to Vale się ucieszy :-)))
    A Aron Canet to szybki zawodnik, nie powiem, ale chyba coś ten gen szczęścia, które oprócz talentu jest niezwykle potrzebne, to chyba mu się za bardzo nie rozwinął. Mam wrażenie, że w tym sezonie prześladuje go jakiś duży pech :((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 1,533 sek