Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski gotowy na GP Algarve 

Biesiekirski gotowy na GP Algarve 


Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w przedostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw świata Moto2. Grand Prix Algarve w portugalskim Portimao będzie jego trzecim tegorocznym startem w przedsionku MotoGP.

20-latek, który w tym sezonie brał już udział w Grand Prix Katalonii i Aragonii, z tzw. dzikimi kartami wystartuje także w dwóch ostatnich rundach tego sezonu.

Pierwsza z nich, Grand Prix Algarve, odbędzie się w najbliższy weekend na spektakularnym, ale i wymagającym torze w Portimao, gdzie motocykliści Moto2 do wyścigu ustawią się w niedzielę o godzinie 15:30 polskiego czasu. Wcześniej, od piątku, czekają ich treningi wolne i kwalifikacje.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Bardzo lubię tor w Portimao, dlatego nie mogę już doczekać się weekendu i pierwszych treningów – mówi Piotr Biesiekirski, reprezentujący barwy hiszpańskiej ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic i będący jedynym Polakiem w stawce MŚ. – Już podczas mojego poprzedniego startu w mistrzostwach świata skupiałem się na tym, aby utrzymywać dobre tempo już od pierwszych okrążeń każdej sesji i jako zawodnik jak najszybciej wchodzić na przysłowiowe, najwyższe obroty. Zrobiłem wtedy pod tym względem spore postępy, choć sam wyścig nie potoczył się po naszej myśli. W Portimao chcę kontynuować pracę w tym kierunku, utrzymywać dobre tempo od początku do końca weekendu i jak najwięcej nauczyć się od doświadczonych zawodników z mistrzostw świata”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. patelniachabówka

    szału nie będzie :(

  2. Yeeeaaaa. Czekamy na podnieconego badziaka jak oznajmi nam ze piotrek stracil TYLKO dwie sekundy do 1 miejsca w Q1 haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,293 sek