Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski: To był długi i pracowity dzień

Biesiekirski: To był długi i pracowity dzień

Piotr Biesiekirski zakończył oba piątkowe treningi przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy Moto2 na 29. miejscu, w drugiej sesji poprawiając swój poranny czas o blisko dwie sekundy.

Dla 20-latka z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic piątek był pierwszym dniem na blisko sześciokilometrowym, wymagającym torze Silversone.

Jedyny Polak w stawce trzydziestu zawodników MŚ Moto2 od pierwszej sesji konsekwentnie podkręcał tempo, w obu treningach swoje najlepszy czasy uzyskując na ostatnim okrążeniu i w sumie pokonując w piątek 29 kółek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sobotę zawodników czeka trzeci trening wolny i sesja kwalifikacja. Niedzielny wyścig MŚ Moto2 o Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpocznie się o 15:30 polskiego czasu i będzie liczył 18 okrążeń.

„To był długi i pracowity dzień na bardzo trudnym i wymagającym torze, ale razem z całym zespołem wykonaliśmy dobrą pracę – powiedział Piotr Biesiekirski. – Na tak długim okrążeniu jest wiele rzeczy do nauki, a im dłuższy tor, tym mniej okrążeń można przejechać podczas sesji, dlatego pierwszy dzień był bardzo intensywny. Zrobiliśmy dobre postępy pomiędzy pierwszą a drugą sesją, choć nadal mogę urwać jeszcze trochę czasu podczas hamowania. To jednak normalne na nowym torze, dlatego skupiam się na tym, aby w sobotę w pełni wykorzystać trzeci trening i jak najlepiej przygotować się do popołudniowych kwalifikacji”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Powodzenia Pjoter, marzy mi się jednak chociaż jedno top20 i to nie dzięki wywrotkom rywali.
    Aprilia wygrała to i ty dasz radę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,233 sek