Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski: To był pracowity piątek

Biesiekirski: To był pracowity piątek

19-letni Piotr Biesiekirski zakończył piątkowe treningi przed motocyklowym wyścigiem o Grand Prix Katalonii klasy Moto2 na 32. pozycji. Popołudniu jedyny Polak w stawce poprawił swój poranny czas o sekundę. 

Choć poranna sesja na Circuit de Barcelona-Catalunya nie poszła zgodnie z planem motocyklisty ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic, popołudniu startujący w GP Katalonii z tzw. „dziką kartą” Polak był w stanie podkręcić tempo.

Biesiekirski zakończył piątek z czasem 1:46.334 i stratą zaledwie 2,6 sekundy do lidera oraz 0,4 sekundy do przedostatniego zawodnika. Polak liczy jednak, że jutro uda mu się zmniejszyć różnicę do lidera do poniżej dwóch sekund.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sobotę zawodników czekają trzeci trening wolny i kwalifikacje. Niedzielny wyścig Moto2 rozpocznie się z kolei o godzinie 14:30.

„To był pracowity piątek – mówi Piotr Biesiekirski. – Pierwsza sesja nie poszła co prawda zgodnie z planem, ale podczas drugiej czułem się już na motocyklu dużo lepiej i jestem zadowolony z naszych postępów. Urwałem sekundę z porannego czasu, choć do mojego najlepszego rezultatu z niedawnych testów nadal zabrakło mi dzisiaj ośmiu dziesiątych sekundy. Byłem przekonany, że uda mi się pojechać znacznie szybciej, ale drugi trening zakończył się dla mnie przedwcześnie po wyjeździe poza tor w siódmym zakręcie. Czuję więc lekki niedosyt, ale też dodatkową motywację przed jutrzejszym, trzecim treningiem i kwalifikacjami”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Jakos nie wierze w dobre rezultaty Piotrka.
    Dziwi mnie fakt ze ma az tak wielką strate do teammate’a. Setup motocykla przy tylu inzynierach zajmuje raptem pare minut. Wiec albo slabo jezdzi albo ma za male ambicje.

  2. A pamiętacie znawcy tematu takiego zawodnika jak Sebastian Porto. Na początku kariery zamykał stawkę, a po trzech sezonach walczył o mistrzostwo świata. Więc nie przekreślajcie tak szybko Piotrka. Ciekawe co wy potraficie na motocyklu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 0,631 sek