Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski zadebiutował na motocyklu Moto2 – testy zamiast dzikiej karty

Biesiekirski zadebiutował na motocyklu Moto2 – testy zamiast dzikiej karty

Piotr Biesiekirski ma za sobą udane, pierwsze testy motocykla Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata. Polak testował napędzanego silnikiem Triumpha Kalexa ekipy SAG Racing Team na torze MotoGP w Barcelonie.

Siódmy w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Moto2, 18-latek w ciągu dwóch dni pokonał w sumie około pięćdziesięciu okrążeń, poznając nie tylko motocykl, ale i nowe opony marki Dunlop.

Na torze w Barcelonie, na którym w czerwcu tego roku miał zadebiutować z dziką kartą w wyścigu MŚ Moto2 o Grand Prix Katalonii, Polak testował razem z ekipą SAG Racing Team, pracując nad motocyklem także z zespołem technicznym, który obsługuje go w ME Moto2.

Trzecia runda ME Moto2 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Cieszę się, że mogłem wreszcie zadebiutować za kierownicą motocykla z MŚ Moto2, choć nie podczas weekendu wyścigowego, jak początkowo planowaliśmy – mówi Piotr Biesiekirski. – Różnic pomiędzy maszyną z mistrzostw Europy a mistrzostw świata jest sporo, zaczynając od silnika o innej mocy, pojemności i charakterystyce, przez twardsze, szersze opony o innym profilu, aż po bardziej zaawansowaną elektronikę. Wszystko to oznacza sporo nauki i wymaga zupełnie innego stylu jazdy, ale zmiany te idą w kierunku, który mi odpowiada, dlatego dobrze czułem się na motocyklu. To były bardzo krótkie testy, ponieważ przez dwa dni miałem do dyspozycji tylko cztery czterdziestominutowe sesje i przejechałem zaledwie około pięćdziesięciu okrążeń, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. W ogóle nie skupialiśmy się na czasach okrążeń, tym bardziej, że wyjściowo motocykl był ustawiony pod zupełnie inny styl jazdy, ale jestem zadowolony z tempa i postępów jakich dokonaliśmy. Dziękuję całej ekipie za te dwa dni i nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania.”

„Początkowo nasz plan zakładał wystawienie Piotra z dziką kartą podczas Grand Prix Katalonii, ale z oczywistych powodów nie było to możliwe – dodaje Eduardo Perales, szef zespołu SAG Racing Team. – Postanowiliśmy jednak kontynuować naszą współpracę aby pomóc Piotrowi poznać i zrozumieć motocykl podczas testów. Pierwszy z nich był bardzo krótki, ale Piotr zdążył zrobić bardzo dobre wrażenie na całym zespole. Choć ten motocykl jest zupełnie inny niż maszyna z mistrzostw Europy, Piotr od pierwszych okrążeń przekazywał bardzo precyzyjne uwagi i wiedział dokładnie czego chce jeśli chodzi o poprawę ustawień. Jest bardzo młody, ale jednocześnie bystry i inteligentny, a to bardzo ważne. Teraz przed nami kolejne kroki naszej współpracy.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Brawo . Super ,liczę na angaż Piotrka w przyszłym sezonie na pełen etat

  2. Ma powiązania z Wójcik racing team a tam wszedł Orlen jako sponsor.

  3. nie nie jest , po prostu pojechał w jednej rundzie EWC i był tak słaby że już go nie chcą na następne rundy mimo tego że szkopek , wieliebski i pasek jechali tragicznym tempem na speed dayu i testach w FIM EWC

  4. ale go lubię , poza tym kto wie ? może właśnie szykują się do zastąpienia kasma daniela w przyszłym roku? niby dlaczego ten motocykl i akurat kasma daniel w tym roku nie jest na poziomie moto2 i piotrek też nie jest dobrym wyborem ale nie znamy czasów i innych takich rzeczy a na pierwszy raz takie 1 45 5 albo 1 46 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,521 sek