Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski zastąpi Gabriela Rodrigo w GP Wielkiej Brytanii

Biesiekirski zastąpi Gabriela Rodrigo w GP Wielkiej Brytanii

Piotr Biesiekirski wystartuje w pierwszy weekend sierpnia w Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy Moto2 na legendarnym torze Silverstone.

Dla jedynego Polaka w stawce będzie to dwunasty w karierze i drugi w tym sezonie start w motocyklowych mistrzostwach świata. W czerwcu Biesiekirski wystartował z tzw. „dziką kartą” w Grand Prix Katalonii w Barcelonie, kończąc wyścig na 23. pozycji, z najmniejszą do tej pory stratą do zwycięzcy.

20-latek w Grand Prix Wielkiej Brytanii wystartuje jako zastępca za kontuzjowanego Argentyńczyka Gabriela Rodrigo w ekipie Pertamina Mandalika SAG Euvic, w barwach której na co dzień ściga się w mistrzostwach Europy Moto2.

Legendarny, liczący 5,9 km tor Silverstone słynie z długich, szybkich zakrętów i jest jednym z najbardziej wymagających w kalendarzu MŚ MotoGP. To właśnie tutaj w 1950 roku odbył się pierwszy w historii wyścig o Grand Prix Formuły 1. Najszybsi motocykliści świata ścigają się tam z kolei od 1977 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy Moto2 rozpocznie się 7 sierpnia o 16:30 polskiego czasu i będzie liczył 18 okrążeń.

„Chyba każdy zawodnik sportów motorowych marzy, aby wystartować na tak legendarnym torze, jak Silverstone – mówi Piotr Biesiekirski. – Dla mnie będzie to jednak ogromne, nowe wyzwanie, bo nigdy wcześniej nie przejechałem tam ani okrążenia, a to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających obiektów w kalendarzu MotoGP. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi za to, że docenił moją pracę w mistrzostwach Europy i zaproponował mi start w mistrzostwach świata. Przed nami sporo pracy. Najpierw będę musiał jak najszybciej i najlepiej nauczyć się toru, a jednocześnie razem z ekipą realizować nasz plan na weekend i znaleźć jak najlepsze ustawienia na niedzielny wyścig”.

„Cieszymy się, że to właśnie Piotr zastąpi Gabriela podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii – dodaje szef zespołu Edu Perales. – Piotr jest częścią rodziny SAG od kilku lat i wierzymy, że zasługuje na kolejny start w mistrzostwach świata na naszym motocyklu. Życzymy Piotrowi udanego weekendu Grand Prix”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jeśli przynajmniej różnica na okrążeniu względem reszty nie będzie zbyt duża to można mówić o progresie.
    No ale zobaczymy; co prawda wcześniej na Silverstone nie jechał, ale sam tor nie wydaje się jakoś trudny.

  2. Bardzo dobra wiadomość :) a tak w ogóle to ktoś wie co z Rodrigo? Gdzieś czytałem/słyszałem, że do końca sezonu nie będzie jeździł ale czemu to nie wiem. Pechowy, bardzo kruchy zawodnik, który jak pamiętam na początku kariery w Moto3 ciągle się przewracał i coś sobie łamał.

  3. Dla Piotrka takie starty to życiowa szansa ścigania się z najlepszymi niech chłonie wiedzę, bo lata lecą nieubłaganie… W mistrzostwach Europy daje sobie radę jednak klasa Moto2 to zbyt wysoki poziom
    Takie są realia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,229 sek