Home / Moto2 / Moto3 / Bulega rozstaje się z zespołem Valentino Rossiego

Bulega rozstaje się z zespołem Valentino Rossiego

Nicolo Bulega z końcem 2019 roku przestanie być członkiem zespołu Valentino Rossiego – VR46, oraz jego akademii wyścigowej. Włoch jest protegowanym mistrza świata MotoGP od 2013 roku. W 2015 roku zdobył tytuł w CEV Moto3, a potem błyszczał w pierwszym pełnym sezonie w grand prix, w Moto3 w 2016 roku. Dwa razy stanął na podium, jednak potem jego kariera wyhamowała.

Po kolejnym słabszym sezonie Moto3, w 2018 roku zadebiutował w Moto2, ale póki co tylko dwa razy zmieścił się w TOP10. „VR46 było dla mnie jak druga rodzina. Przez ostatnich sześć lat spędzałem większość dnia z Vale (Rossim), Uccio (Saluccim), Albim (Alberto Tebaldi – dyrektor CEO zespołu VR46), Barbarą (Mizzoni – administratorem zespołu) i przyjaciółmi z Akademii.” – powiedział Nicolo Bulega po obwieszeniu tej wiadomości.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wiele się nauczyłem i czuję, że miałem ten przywilej bycia częścią grupy. Jestem dumny, że byłem zawodnikiem obok mojego idola, Valentino Rossiego. Ale p tylu sezonach w tych samych kolorach i z tymi samymi ludźmi, jest to czas aby stanąć na własnych nogach i poszukać nowych doświadczeń, których mogę zaznać jako sportowiec i człowiek. To nie będzie łatwe wyzwanie, ale podziała motywująco.” – dodał Bulega, który jest łączony na przyszły rok z zespołem Italtrans.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Obudził się w końcu. Chyba poczuł, że przy tych ludziach wyżej już nie zajdzie i czas na zmiany…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,526 sek